The Zone Da Vinci Learning Atölyesi ve Underwater Paradise Gösterisi

Sömestır tatilimizin ilk hafta sonuna Şehrin Çocuk Hali’nin davetlisi olarak Maslak Uniq İstanbul’da bulunan Finansbank’ın çocuklara özel eğlence ve kültür Merkezi THE ZONE’ daki Da Vinci Learning Atölye’sinde gerçekleştirilen birbirinden yaratıcı ve keyifli aktivitelerle başladık. Sağlıklı ve lezzetli ikramlar eşliğinde kağıt kesme, katlama, yapıştırma ve boyama çalışmalarıyla “biber” adını verdiğimiz turuncu balığımızı yaptık.
underwater_paradise
Daha sonra Harika Matematik Sergisi’nde yer alan çeşitli parkurlarda hem öğrenerek hem de analitik düşünerek eğlenceli bir matematik serüveni yaşadık.
underwater_paradise
“Küçük Gezgin” parkurunda ülkemizi ve yaşadığımız şehri yakından tanıma fırsatı bulurken, “Tırmanma Matematiği” parkurunda sayılar, çarpanlar ve katlar deneyimlerini yaşadık. “Galton Kutusu” aletinde olasılık dağılımını gözlemlerken, ”Haydi Yuvarla” bölümünde denklem kurma, problem çözme ve analitik düşünme becerilerimizi geliştirdik.
underwater_paradise
Kızım Ayşe’nin en keyif aldığı bölümler “Asal sayıları keşfetme” maceramızdaki labirent kapılar, bölme, toplama ve çıkarma prensiplerinin eğlenceli bir şekilde anlatıldığı “Pizza Yapımı” bölümü, yansıma, dönme ve öteleme hakkında eğlenceli bir deneyim yaşadığımız dev kaleydeskop kesitindeki “Sonsuz Oldum” bölümü ve trambolin parkı oldu.
underwater_paradise
Birbirinden ilginç görsel ve fiziksel aktivitelerle matematik dünyasını bu vesileyle, eğlenceli bir şekilde yakından tanıma ve öğrenme fırsatı bulduk.
underwater_paradise
The Zone’daki atölye çalışmalarımızdan ve sergi alanındaki aktivitelerimizden sonra sualtı dünyasında sihirli bir yolculuğa çıkmak üzere Volkswagen Arena’daki Underwater Paradise ‘ın yolunu tuttuk.
IMG_2983
Gösterideki köpük balonları, köpük dalgaları, özel efekt ve lazer şovları ve danslar ile büyüleyici bir görsel şölen yaşadık. Keyifle izlenen gösteride çocuklar su altının büyüleyici dünyasına tanıklık edip, rengârenk şovlarla eğleniyorlar. Sahnede dev balonlar, hareketli balıklar, ışıltılı kostümleriyle akrobatik gösterileri minikler büyük ilgiyle izliyor. Volkswagen Arena’da gerçekleştirilmeye devam edecek olan muhteşem gösteri, sualtı dünyasının “Küçük Deniz Kızı, “Altın Balık” gibi klasiklerden de bazı referans ve alıntılarla, her yaştan izleyicinin içinde kendini bulabileceği modern bir peri masalı sunuyor.
IMG_3096
Son derece eğlenceli, maceralı ve çokça bilgi dolu bu keyifli gün için Şehrin Çocuk Hali’ne çok teşekkür ederiz.
Not: Underwater Paradise 6-7 Şubat tarihlerinde Volkswagen Arena’da çocuklarla buluşmaya devam edecek.
 
Yazan: İrge Öztuzcu

Benzer Yazılar

Haftalık E- Bültenimize Abone Olun!

SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN!
CLOSE
CLOSE