Prima ve UNICEF “1 Paket = Hayat Kurtaran 1 Aşı” Kampanyası ile 1 Hayat Diliyor!

prima_sehrincocukhali1

21 ülkede 71 milyon anne ve bebeğin hayatını tehdit eden Anne ve Yenidoğan Tetanosu’nu ortadan kaldırmaya yardımcı olmak amacıyla, Prima ve UNICEF’in sürdürdüğü “1 Paket=Hayat Kurtaran 1 Aşı” Kampanyası, 10. yılında gelişmekte olan ülkelerdeki annelerin ve bebeklerinin hayatta kalmalarına destek oluyor.

Kampanyanın bu yılki elçiliğini üstlenen ve Kenya’ya giderek UNICEF tarafından kurulan aşılama merkezlerinde anne ve bebekleriyle buluşan Tuba Ünsal ve Kenya’daki aşılama çalışmalarını ve bebeklerin sevinçlerini fotoğraflayan ünlü fotoğrafçı Mehmet Turgut, izlenimlerini özel düzenlenen bir etkinlikle paylaştı. Etkinlikte Mehmet Turgut’un  “1 Hayat Diliyoruz” Sergisi’nin açılışı da gerçekleştirildi.

 prima sehrincocukhali_2

P&G’nin lider bebek bezi markası Prima’nın UNICEF işbirliğinde, 21 ülkede 71 milyon anne ve bebeğin hayatını tehdit eden anne ve yenidoğan tetanosunu ortadan kaldırmaya yardımcı olmak amacıyla sürdürdüğü ve bu sene 10. yılına giren kampanya, gelişmekte olan ülkelerdeki annelerin ve bebeklerinin hayatta kalmalarına destek oluyor.

Bugüne kadar Prima ve UNICEF’in yürüttüğü bu kampanya ile 300 milyon aşı bağışlanarak 100 milyon anne ve yenidoğan bebekleri koruma altına alındı ve 500 bin yenidoğan hayat kurtarıldı. Anne ve yenidoğan tetanosu kaynaklı ölümlerde yüzde 62 oranında azalma sağlandı. Kampanya neticesinde bugüne kadar 17 ülkede anne ve yenidoğan tetanosu ortadan kaldırıldı.

prima sehrincocukhali_4

1 paket = Hayat Kurtaran 1 Aşı kampanyası ile Prima, her UNICEF logolu Prima paketi için çocuk doğuracak yaşta olan bir kadının anne ve yenidoğan tetanosundan korunması için gerekli 1 aşı bedelini UNICEF’e bağışlıyor.

Ayrıca bu yıl satın alınan her Prima – UNICEF logolu paket için 1 aşı değerinde bağış yapmanın yanı sıra, sosyal medyada #1HayatDiliyoruz ve #Prima hashtag’iyle yapılan her paylaşım da bir aşı değerinde bağışa dönüşüyor.

 prima_sehrincocukhali

Tuba Ünsal ve Mehmet Turgut Kenya İzlenimlerini Paylaştı

“1 Paket=Hayat Kurtaran 1 Aşı” kampanyasının bu yılki kampanya elçiliğini üstlenen ve projenin 10. yılı kapsamında, Kenya’ya giderek UNICEF tarafından kurulan aşılama merkezlerinde anne ve bebekleriyle buluşan Tuba Ünsal, Kenya izlenimlerini basına özel düzenlenen bir etkinlikle paylaştı.

Etkinlikte ayrıca Tuba Ünsal’ın yanı sıra Kenya’ya giderek objektifini kırsal bölgelerdeki anne ve bebeklere çeviren Mehmet Turgut’un fotoğraflarından hazırlanan, 1 Hayat Diliyoruz Sergisi’nin açılışı da gerçekleştirildi. Etkinliğe UNICEF Türkiye Milli Komitesi Genel Müdürü Sanem Bilgin Erkurt da katıldı.

Etkinlik ile ilgili videoyu izlemek için; https://goo.gl/pntDK6

Haftalık E- Bültenimize Abone Olun!

SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN!
CLOSE
CLOSE