Müjdat Gezen Sanat Merkezi

Müjdat Gezen Sanat Merkezi,kısa adıyla MSM,İstanbul, Kadıköy’de Ziverbey mevkiinde bulunan,içeriğinde Müzik,T iyatro vb. eğitimlerin olduğu bir Sanat Merkezidir. Tiyatro.Müzik ve Klasik Gitar bölümlerinde 3 yıl süresince, Yazarlık bölümünde 2 yıl ücretsiz olarak eğitim veriyor. MSM, Kurslardan elde edilen gelirlerle etkinliklerini sürdürüyor. Yetişkinler için Akşam Okulları, Actor Studio,Ş an-Vocal, Diksiyon, Dublaj, Çocuklar için, hafta sonu kış ve yaz okulları mevcut.

Türkiye’de Geleneksel Türk Tiyatrosu eğitimi veren ilk kurum.Meddah,Karagöz ve Orta Oyunu oyunculuk eğitiminde önemli bir yer tutar. Eğitim Sahne ağırlıklıdır ama yeterli derecede kuramsal derslerle de nitelikli sanatçı yetiştirme yolunu benimsiyor.

Tüm Bölümler için, her yıl 1 Ekimde Yetenek sınavı yapılır ,bu sınavda başarılı olan öğrenciler,ücretsiz eğitim görmeye hak kazanırlar.İlk sene Hazırlık sınıfı sonunda yapılan Final sınavında başarılı olan öğrenciler bir üst sınıfa kabul edilir.Türkiyede ücretsiz konservatuvar eğitimi veren tek kurumdur.2005 senesinde Kadıköy Bahariyede MSM sahnesi açıldı. Okulun tüm aktiviteleri sahnede sergileniyor.

Mekan Bilgileri
  • Yer
    Kadıköy, İstanbul
  • Adres
    İstanbul - Asya

Haftalık E- Bültenimize Abone Olun!

SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN!
Etkinlik
CLOSE
CLOSE