Halis Kurtça Çocuk Kültür Merkezi

Kadıköy Belediyesi Halis Kurtça Kültür Merkezi, 26 Mart 1999 yılında tiyatro, müzik, konferans, söyleşi, sergi gibi kültürel ve sanatsal etkinliklere ev sahipliği yapmak amacıyla kuruldu.

Hizmet verdiği 16 yıl boyunca tiyatro, atölye, panel, seminer ve sergi gibi etkinliklere programında yer veren merkez, özellikle çocuk tiyatrosu etkinlikleriyle öne çıktı. Çocuk tiyatrosu toplulukları ile izleyici çocukların ve ebeveynlerinin beğenisi kazanan merkez, süreç içinde doğallığıyla çocuk etkinlikleriyle anılır oldu. Bu odaklanmayı gören Kadıköy Belediyesi, 2015 etkinlik sezonunun ardından HKKM’yi çocuk odaklı bir etkinlik merkezine dönüştürme kararı aldı.

Kadıköy Belediyesi tarafından yenilenen HKÇKM, 20 Ocak 2018 tarihinden itibaren çocuk kültür merkezi olarak hizmetine devam ediyor.

Çocuk dostu mimari yaklaşımların, çocuk bakış açısına göre planlanmış mekan kullanımlarının esas alındığı Halis Kurtça Çocuk Kültür Merkezi (HKÇKM), çocukların kendilerini özgür ve mutlu hissedecekleri, yaratıcılıklarını kolayca açığa çıkartabilecekleri farklı modülleriyle günün her saati bir çocuk atmosferi oluşturacak.

Alternatif bir sosyal mekan olarak da tasarlanan HKÇKM, çocukların farklı etkinlerle buluşacağı, yaşıtlarıyla sosyal iletişim kuracakları, sanatsal ve kültürel alışverişlerde bulunacakları bir odak olma özelliği de taşıyor.

Ortak alanları, seyir koltukları, kafeterya menüleri, sergileme ekipmanları ve daha birçok detayı çocuklara göre ve çocuk dostu yaklaşımla düzenlenen etkinlik merkezinde, yıllık olarak yapılan programlarla Kadıköylü çocukların yaşamlarına ışık tutacak içerikler çocuklarla buluşacak. Merkezde 148 kişilik tiyatro salonu, 3 adet atölye bulunuyor.

HKÇKM gişesi, her gün 10.00-19.00 saatleri arasında hizmet veriyor.

Mekan Bilgileri
  • Yer
    Kadıköy, İstanbul
  • Telefon
  • Adres
    Merdivenköy Mahallesi, Ressam Salih Ermez Cd. No:46, 34732 Kadıköy/İstanbul

Haftalık E- Bültenimize Abone Olun!

SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN!
Etkinlik
CLOSE
CLOSE