KACUV'un Kac Kutu Projesi ile Kanserli Cocuklara ve Ailelerine Destek Olun!

1466421967_KA__UV_Ka__KutuProjesi_1

Aile Destek Kutusu, Hastane Destek Kutusu ve Eğitim ve Destek Kutusu adı verilen farklı kutu konseptlerinin yer aldığı Kaç Kutu Projesi ile toplanan bağışlar, ihtiyacı olan ailelerin temel ihtiyaçlarını karşılayacak.

1466421968_KA__UV_Ka__KutuProjesi_3

KAÇUV, çocukluk çağı kanseri nedeniyle ortalama 6 ay ile 2 yıl arasında hastanede kalan çocuklar ve ebeveynleri için hayata geçirdiği Kaç Kutu projesiyle, gıda, temizlik ve psiko-sosyal temel ihtiyaçları belirleyip, bunların düzenli ve sürdürülebilir olmasını hedefliyor. Kaç Kutu Projesi kapsamında; İstanbul’da bulunan 10 kamu hastanesinde tedavi görmekte olan 175 çocuk ve ailesine destek vermek üzere 3 farklı kutu hazırlayan KAÇUV, Aile Destek Kutusu ile çocuklar ve ailelerinin hijyen ve gıda ürünleriyle ilgili ihtiyaçlarını temin etmeyi hedefliyor.

1466421972_KA__UV_Ka__KutuProjesi_4

Hastane Destek Kutusu ile mutfağı olan 8 hastanede kalan yaklaşık 127 ailenin genel temizlik ve mutfak ihtiyaçlarının karşılanması planlanıyor. Her ay düzenli olarak toplanması ve hastaneler ulaştırılması hedeflenen 20 adet Eğitim ve Etkinlik Kutusu ile de oyun tabanlı etkinliklerin düzenlenebileceği gereçlerin, çocuklara ve ailelerine ulaştırılması hedefleniyor.

1466421973_KA__UV_Ka__KutuProjesi_5

Gönderilen kutuların her çocuğun ve ailenin hayatına umut ve mutluluk getirmesini hedefleyerek yola çıkan KAÇUV, Kaç Kutu Projesi’ne bağış yapmak isteyenleri http://kackutu.org/ sitesine davet ediyor.

Benzer Yazılar

Haftalık E- Bültenimize Abone Olun!

SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN!
CLOSE
CLOSE