İyi Dilekler Kavanozu

Her gün yeni bir kötü haberle başlıyoruz güne. Her gün mutlaka bizi yıkacak bir şeyler oluyor. Bu yüzden televizyonları açmak, gazeteleri karıştırmak bile gelmiyor içimden. Kendimi ve ailemi koruyabildiğim kadar korumaya çalışıyorum kötülüklerden elimden geldiğince. Sayfada her sabah sizi gülümsetecek bir yazı paylaşma çabam da bu yüzden. Çünkü şunu biliyorum. Tutunmamız lazım. Düşmememiz. Vazgeçmememiz lazım. Çünkü, güne iyi dileklerle başlamanın, sorunları çözmese bile, umudumuzu artıracağına inanıyorum.

Bir hayalim vardı. Çocuklarım okuma yazma öğrendiğinde, bir İYİ DİLEKLER KAVANOZU hazırlayacaktım onlara. İçinde yüzlerce güzel dileğin olduğu bir kavanoz. Her sabah evden çıkmadan önce ceplerine atacaktım birer tane. Serviste giderken okusunlar, derste akıllarına gelince açıp baksınlar, akşam eve gelirken çıkartıp bir baksınlar diye. Bakmasalar bile benim bir iyi dileğim ceplerinde gezsin istiyordum bütün gün… Ve sabırsızlıkla büyümelerini bekliyordum. Dün düşündüm, bunun için beklememe gerek yok. Şimdi de yapabilirim, okuyamıyorlar ama resimlere bakabiliyorlar… Bunun için okul öncesi çocukların hoşuna gidebilecek güzel görseller hazırladım. Balina, kuş, kalp, çiçek, timsah, at, dinozor… Ve her kartta Seni Seviyorum yazıyor. Sabahları çıkmadan birer tane koyacağım ceplerine. Onlara ne ifade eder bilmiyorum, ama beni umutlandıracağı, mutlu edeceği kesin… Ve emin olduğum bir şey daha var, her gün baka baka SENİ SEVİYORUM cümlesinin nasıl yazıldığını öğrenmiş olacaklar.

Bu mutluluğu biraz daha artırmak istedim. Siz de yapın aynısını desem, belki hazırlayacak imkanınız olmaz, belki vaktiniz olmaz. O yüzden hazırladım sizler için de. Aşağıdaki linke tıklayıp indirebilir, sonra çıktı alabilirsiniz. Kağıtları katlayıp kendi kavanozunuza koyacaksınız. Ne kadar çok çocuğa sevmeyi öğretebilirsek o kadar kardayız demektir. Çünkü bugün bir kez daha gördük ki, sevgisizlik çok büyük bir acıdır ve çok daha büyük acıları doğurur.

 

İYİ DİLEKLER KAVANOZU KARTLARINI İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN!

 

Her şeye rağmen, sevgiyle kalın…
Şermin Yaşar (Oyuncu Anne)

 

Benzer Yazılar

Haftalık E- Bültenimize Abone Olun!

SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN!
CLOSE
CLOSE