İstanbul Kite Festival Başlıyor!

1470827230_Kite_Bord_Festival

Maximum Kart ana sponsorluğunda, Türkiye Yelken Federasyonu ve Playmaker Sports&Entertainment tarafından düzenlenen Türkiye’nin en büyük ulusal kiteboard organizasyonu ‘İstanbul Kiteboard Festival’in tanıtım toplantısı İstanbul BURC Beach’te gerçekleşti. Toplantıya Playmaker Sports&Entertainment Ajans Başkanı Kerem Mutlu, Boğaziçi Mezunlar Derneği Genel Sekreteri Emre Kazancıoğlu, BMW Motorroad Marka Müdürü Başarı Erbaş ve festivalde yarışacak sporcular katıldı. 10-14 Ağustos tarihlerinde İstanbul’da gerçekleşecek ‘Maximum Kiteboard Turkish Open’da, kitefoil, slalom ve freestyle kategorilerinde birbirinden iddialı 120 sporcu şampiyonluk için yarışacak.

Kiteboard için en uygun sahillerden biri olan Kilyos’ta yer alan BURC Beach’te düzenlenen tanıtım toplantısında sporcular da tanıtıldı. Maximum Kiteboard Turkish Open’e Taner Alperen Beyli, Aykurt, Ejder Ginyol, Armağan Ersolak, Başak Çakmak, Berna Öztürk, Bilge Öztürk, Enç Özen, Serkan Erkek, Kerem Balık, Çisil Özen, Arzu Taylan, Musa Uysal gibi şampiyon isimler katılacak. Final yarışları sonunda kitefoil, slalom ve freestyle disiplinlerinde kadın ve erkek kategorilerinde dereceye giren sporcular ödüllendirilecek.

1470827230_Kite_Bord_Festival_3

2013 yılından beri Maximum Kart’ın desteği ile gerçekleşen Türkiye’nin en büyük kiteboard organizasyonu Maximum Kiteboard Turkish Open, her sene içeriğini daha da zenginleştirerek kiteboard sporuna duyulan ilginin artmasını sağlıyor.

Organizasyonun diğer sponsorları arasında, Arçelik, Arbella, Casio G-Shock, LTB Jeans, Magna Hotels, Power TV, Power FM, NTV Spor ve BÜMED yer alıyor.

1470827230_Kite_Bord_Festival_4

Windsurf’ü andıran, ancak yelken yerine ‘kite’ adı verilen ve uçurtma ile paraşüt arası bir ekipmanla rüzgar kontrolüne dayalı bir board sporu olan ‘Kiteboard’, dünyada en popüler sporları arasında yer alıyor. Görselliği ve izleyicide bıraktığı heyecan da son yıllarda ‘Kiteboard’un en çekici su sporu olmasını sağlıyor.

Sony Hang Time Race ile BURC Beach’te heyecan doruğa çıkacak!

Sony isim sponsorluğunda gerçekleşecek bu özel kategori yarışında, kitelar en uzun süre boyunca havada asılı kalma mücadelesi verecek. Rüzgar ve uçurtma koordinasyonu adına dayanıklılık gerektiren, izleyicide büyük heyecan uyandıran en renkli yarışmalardan biri olan Hang Time Race’ta, sporcular, rüzgara karşı ne denli kuvvetli olduklarını gösterecek ve uçurtmalarını en uzun süre havada tutmak için mücadele edecek.

1470827231_Kite_Bord_Festival_1

Sony SUP Race ile herkes eğlenceye kürek çekecek!

Son yılların gözde su sporları arasında yer alan Stand-Up Paddle Board ile eğlence katlanarak artacak. Teknik bir tecrübe gerektirmeyen Stand-Up Paddle Board, suda sörf tahtası üzerinde kürek çekilerek yapılıyor ve kardio adına en etkili bedensel faaliyet arasında yer alıyor. Sony isim sponsorluğunda gerçekleşecek SUP Race, keyifli görüntülere sahne olacak ve plajdaki herkese açık bir mücadele olmasıyla heyecan verici bir deneyim yaşatacak.

İstanbul Kite Festival’de bir ilk

Kiteboard tutkunları ve kiteboard ile ilk kez tanışacaklar, BURC Beach’te sezonun en iyi ekipmanlarının tanıtılacağı fuar alanında, hem ürünlerle ilgili bilgi alabilecek hem de BURC Beach’te tüm ürünleri deneyimleme fırsatı elde edecek.

Benzer Yazılar

Haftalık E- Bültenimize Abone Olun!

SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN!
CLOSE
CLOSE