Irmak ve Çınar'ın Kış Temalı Doğum Günü Partisi

Bir kış doğum günü daha..

5
Ben kışı severim. Sevdiğim birçok insan kışın doğmuş. Hatta çekirdek ailemin 3/4’ü aynı ayda. Beni tanıyanlar bilir doğum günü kutlamayı da severim. Özenirim, araştırırım, düşünürüm, kafa patlatırım. Bu sene yine benim 2 sene 10 gün ara ile doğan miniklerim için ortak doğum günü hazırlıklarına başlamıştım ki, ardı ardına gelen hastalıklar doğum günü organizasyonumuzu bir miktar öteledi. Ama olsun. Ne demişler geç olsun güç olmasın! Hem doğum günlerini hem de iyileşmiş olmalarını kutladık.
17
Gelelim detaylara. Yine her sene olduğu gibi, en çok vaktimi kutlama mekanı aramakla geçirdim. Çocukların ve büyüklerin aynı anda keyifle vakit geçirebileceği bir mekan bulmak ne kadar zormuş! Uzun uğraşlar ve görüşmelerden sonra ben bu sene doğum günü mekanı olarak Parti Star’ı seçtim. Mekanın şıklığı, sahiplerinin profesyonelliği beni en çok etkileyen kriterlerdi. Bir katta yetişkin misafirlerin vakit geçirdiği bir oda, yanında bebek kategorisine girebilecek minik misafirlerin oynayabileceği bir oda, üst katta da çılgın doğum günü partisinin yapıldığı bir salon vardı. Üst kattaki parti alt kattaki yetişkinlerin odasındaki ekranda da izlenebiliyordu. 
19
Konsept olarak da, kar-kış, penguen, kutup ayısı, kozalak ve kütük temamızın tatlı parçalarını oluşturdu, renklerimiz de pembe, mavi, kahverengi ve beyazdı. Ayrıca ben bu sene arka fonda kullanılmak üzere kocaman 4 ve 2 şeklinde fotobloklar yaptırıp, Irmak’ın siyah beyaz resimleriyle 2’yi, Çınar’ın siyah beyaz resimleri ile de 4’ü donattım:) ikisinin birlikte çekilmiş fotoğrafları ile de hem dilek kartları hazırladım, hem de etrafı süsledim.
14
Doğum gününe katılan çocukların yaş grupları 2-5/6 arasında değişkenlik gösterdiğinden biz o günün programını şöyle planladık. 45 dakikalık bir müzik atölyesi yapılmasını istedim. Aynı zamanda animatör de ortamda bulunacaktı. Atölyeye katılmak istemeyen ya da konsantrasyonu dağılan çocukları toparlayıp eğlendirecekti. Fakat müzik öğretmeni ve animatör öyle güzel ayarladı ki biraz atölye, biraz oyun şeklinde tüm çocuklar hep birlikte çok keyifli vakit geçirdiler. Animatörün de özellikle çok makyajlı, peruklu olmasını istemedik ki, başta benim kızım olmak üzere korkup ürkebilecek çocuklar vardı. 
Böyle bu şekilde pasta seramonisine kadar çocuklar hem çok eğlendiler hem de kurt gibi acıktılar. Anneler de alt katta enfes ikramlarla, çay kahve eşliğinde sohbet ediyordu.
Şeker masası dediğimiz masada, evde hazırladığımız limonata ve cupcakeler, patlamış mısır, kurabiye, minik kavanozlarda kuru yemiş ve kuru meyveler vardı. Gelen misafirlere hediye etmek için de konsepte uygun bir boyama defteri, yanına pastel boyalar, penguen ve kutup ayısı kahramanlı hikaye kitapları, bir de olmazsa olmaz çocukların fotoğrafından magnetler hazırladık. 
kış_temali_dogum_gunu_partisi (7)
Her şey benim içime çok sindi. Tasarımların tatlılığı, pastanın detayları her şey birbirleriyle bir bütün oluşturmuştu. Aslında en çok tedirgin olduğum konu buydu, hayal ettiğim farklı farklı şeyler bir araya gelince ortak dilde buluşup uyum sağlayabilecek miydi? Çok şükür sağladı. Çocuklar keyif alabilecek miydi? Evet özellikle benim doğum günü çocuklarım çok eğlendi. Anneler huzurla oturup sohbet edebilecekler miydi? Evet birkaç çocuğu bırakmayan anne dışında genelde herkes keyifliydi. Artık seneye kadar benim kafam rahat. 
O gün yanımızda olan, olamayan ailelerimiz ve tüm dostlarımıza tekrar tekrar varlıkları için teşekkür ediyorum. Sağlıkla daha nicelerini birlikte kutlamak dileğiyle.
Tasarımlar; Selçuk Yılmaz Design
Mekan ve Organizasyon; Parti Star
Pasta ve Kurabiyeler; Kurabiye Kalıbı
Fotoğraflar; Özlem Önel Yumurtacıoğlu
FOTO GALERİ

semra_yilmaz_dogum_günü (2)

Benzer Yazılar

Haftalık E- Bültenimize Abone Olun!

SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN!
CLOSE
CLOSE