IRMAK VE ÇINAR’IN KAR TEMALI DOĞUM GÜNÜ PARTİSİ

İnsanın iki çocuğu da aynı ayda, 11 gün arayla doğmuşsa, doğum günlerini arkadaş çevreleri farklılaşana kadar birlikte kutlamak kaçınılmaz oluyor. Tabi burada bazı dezavantajlar da var ama onu da bir süre idare edebileceğiz gibi geliyor, henüz yaşlar küçük ne de olsa. Mesela ikisi de doğum günü konseptim şöyle olsun diye tutturmuyor, ilgi alanları birbirinden çok farklı, biri kız biri erkek ama çok şükür henüz bu konuda sorun çıkaracak yaşa gelmediler:)
IRMAK CINAR 5
Aslında doğum günlerini tek tek yapıyor olsam çoktan oğluma süper kahramanlı doğum günleri yapmaya başlamış olmam gerekiyordu.
Tabi onlar tutturmuyorlar belki ama bu konsept bulma işi benim için epeyce zor oluyor. Özellikle hem cins olmamaları benim işimi zorlaştırıyor.
IRMAK CINAR 3
İşimi zorlaştıran diğer konu da parti mekanı bulmak. Şimdiye kadar hep oyun odası olan restoranları seçmiştim, ama oğlum artık 3 yaşında olacaktı, o ve arkadaşlarını oyalamak bir restorandın oyun odasından daha fazlasını gerektiriyordu. Bizde hem aile kalabalık hem de arkadaş çevresi geniş, hem bu sayıda yetişkin misafir ağırlama kapasitesi olan hem de çocuk alanı ona göre uygun olan yer bulmak Anadolu yakasında neredeyse imkansız. Belki ben de biraz titizim bu konuda. Her sene doğum günü organizasyonu gündeme geldiğinde, hayalimdeki yeri bulamayıp bu işe kendim girişesim geliyor.
IRMAK CINAR 1
Ben konsepte, Ocak ayında, kar kış içinde doğmuş miniklerim için “kar tanesi” olarak karar verdim. Mavi, pembe, gri, siyah ve beyaz da konsept renklerimizi oluşturuyordu. Arka panoda kullanılan siyah fon üzerindeki çeşitli boyuttaki kar taneleri, kulplu bardaklara örülen bardak hırkaları ve üzerlerine anneme diktirdiğim kar tanesi düğmeleri:), masayı kaplayan kar imajı veren boncuk elyaf, hediye olarak kar küreleri konseptin göze çarpan en tarlı parçaları idi.
IRMAK CINAR 2
Mekan olarak Koşuyolu’ndaki Happy Kinder Parti Evi’ni seçtim. Büyükler için kış bahçesi, küçükler için ayrı, öğretmen eşliğinde oynayabilecekleri bir alanı vardı. Biz de onları kış bahçesindeki ekrandan izledik.
IRMAK CINAR 6
Kızımın 1, oğlumun 3 yaşında olduğu kar taneli doğum günü, benim gibi kışın göbeğinde doğumgünü yapacak olan annelere de bir fikir olsun.. Siz geçen sene yaptığımız bu doğum gününün fotoğraflarına bakadurun, ben bu sene neler yapacağım konusunda kıvranadurayım. Bir de lütfen fonda Super Simple Learning Songs’dan “Little Snowflake” çalsın..
 
Semra YILMAZ NEBİOĞLU’na teşekkür ederiz.
 
Tasarımlar; Selçuk Yılmaz Design (www.selcukyilmaz.com)
Organizasyon; Partyfoni&Seray’ın Parti Fikirleri
Pasta ve Cupcake; Kurabiye Kalıbı
Kurabiyeler; Moni Pasta
Fotoğraf; Özlem Önel Yumurtacıoğlu
 

Haftalık E- Bültenimize Abone Olun!

SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN!
CLOSE
CLOSE