H&M Kids'ten Harika Bir Sosyal Sorumluluk Koleksiyonu

HyperFocal: 0
İnsanlar ve doğa için daha sürdürülebilir bir gelecek amacında buluşan WWF ve H&M, tüm dünyada insanlara ilham verecek bir çocuk koleksiyonu için güçlerini birleştirdi. Tüm giysiler organik pamuktan, ve soyları tehlike altındaki ikonik türlere ait baskılarla süslü. Koleksiyon 29 Eylül’de tüm mağazalarda olacak. H&M bu koleksiyonun satışından elde ettiği gelirin yüzde 10’unu WWF’e bağışlayacak.
HyperFocal: 0
Kids koleksiyonu, kaplan, panda, kar leoparı, kutup ayısı, yunus gibi, su kirliliği, iklim değişikliği ya da yasak avlanma yüzünden soyu tehdit altında olan hayvanları içeriyor. Koleksiyon genel olarak rahat, giyimi kolay, organik pamuktan üretilmiş ürünlerden oluşuyor. Tişörtler, elbiseler, taytlar, pantalon ve pijamalar hem bebekler için hem de 1,5 yaştan 14 yaşa kadar çocuklar için sunuluyor.
Ürünler bej, gri, kırık beyaz gibi nötr renkler üstüne mavi ve yeşil gibi doğa renklerinde eklenmiş detaylarla süslü. Bazı ürünlerde ‘’yaşam alanımı koru’’, ‘’doğa hayat için sesini çıkar’’, ‘’vahşi doğa’’ gibi ilham veren mesaj baskıları da var.
HyperFocal: 0
Bu H&M Kids koleksiyonunun amacı, müşterilerin gezegene verdiği önemi arttırmak ve WWF ile yaptığımız güzel işbirliğinin altını çizmek. H&M & WWF işbirliği 2013 yılında başladı ve tam 5 yıldır sürüyor. Bu ortaklık bugüne kadar temiz suya erişim, iklim değişikliği gibi konulara değindi ve H&M de dahil olmak üzere moda endüstrisinde sürdürülebilirlik adına yaşanan zorlukları ele aldı.
Benzer Yazılar

Haftalık E- Bültenimize Abone Olun!

SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN!
CLOSE
CLOSE