Hatıra Hırsızı

İlginç ve büyüleyici kurgusuyla çocukların yeni favorisi olacak olan bu kitap; hikâyenin kahramanlarından Benji’nin “Hatıra Dükkânı”nı keşfetmesinden sonra yaşadığı macera dolu hayatını anlatıyor.

Kötü adamlardan kaçmak için sığındığı Hatıra Dükkanı’nda tanıştığı hatıra hırsızı olan Louis adındaki yaşlı adamın sıradışı yeteneğini öğrenmek isteyen Benji, başına geleceklerden habersizdir. Hatıra Hırsızı kitabını okuyan çocuklar, Benji’nin Louis ile tanıştıktan sonraki macera dolu sürükleyici hikâyesini çok sevecekler.

Kitap Hakkında:

İkizler Benji ve Kelly, anne babalarının kavgasına şahit olduktan sonra kasabanın fuarında gezintiye çıkar. Benji bir grup serseri çocuktan kaçarken Hatıra Dükkânı yazan bir çadıra girer ve burada Louis adında garip, yaşlı bir adamla tanışır. Louis insanların hatırasını toplayıp bunları ihtiyacı olanlara satan bir hatıra hırsızıdır. Benji, anne babalarının kavga ettiği hatıralar alınabilirse sürekli kavga etmelerini engelleyebileceğini düşünür ve Louis’den nasıl hatıra hırsızı olacağını öğrenmek ister. Ancak Louis bu yeteneğe sahip tek kişi değildir. Aynı zamanda gizemli bir kötü olan Genevieve vardır.

Kategori:Çocuk – Macera
Yaş: 8-9 ,9-12

Benzer Yazılar

Haftalık E- Bültenimize Abone Olun!

SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN!
CLOSE
CLOSE