Mammashow Hamile, Anne, 0-3 Yaş Bebek Etkinliği

Y Kuşağinin Yeniliklere Açık Anneleri, “Anneliğe Dair Her Şey”i Deneyimlemek Üzere 09-10-11-12 Ocak 2019 tarihlerinde mammashow’da Buluşuyor!

Hamileler ve 0-3 yaş bebek aileleri için özel olarak hazırlanan etkinlikte, bebeğine dair birbirinden değerli konuşmacılardan önemli bilgiler edinmek, workshoplara katılmak, yüzlerce marka ve anne bebek ürününü deneyimlemek için, “Modern Annenin Başucu Rehberi” Baby&You dergisinin resmi medya sponsor olduğu mammashow’u mutlaka ziyaret et!

9 – 12 OCAK 2019 İSTANBUL FUAR MERKEZİ – CNR EXPO – HOL 1

Bebek Araç Gereçleri Üretici, İthalatçı ve Perakendecileri Derneği BAGİDER ve Bebek Araç Gereçleri Sanayicileri ve İş Adamları Derneği BEGSİAD‘ın resmi olarak desteklediği 36. Uluslararası İstanbul Türkiye Anne, Bebek ve Çocuk Ürünleri Fuarı CBME ile eş zamanlı olarak düzenlenecek mammashow etkinliği için indirimli bilet satın alarak:

Trendleri Gör
2019 yılı anne-bebek sektöründeki en trend ürünlerin vitrine çıkacağı mammashow’da prestijli markalarla buluş.

İndirimli Ürün Satın Al
Yenidoğan ve bebek alışverişi denildiğinde ilk akla gelen yüzlerce markanı fuara özel fiyatlarıyla alışveriş imkanını yakala.

Konuşmacılardan Öğren
Anne ve anne adaylarının ihtiyaç duyacakları bilgiler, birbirinden değerli 20 uzman konuşmacı tarafından, Türkiyede ilk defa düzenlenecek 13 başlık altında hazırlanan eğitim seminerlerine katıl.

Özel Alanlardan Faydalan
Kendiniz ve bebeğiniz için ihtiyaç duyacağınız, cemzirme odasından, çocuk oyun alanına kadar her türlü detayı en ince noktasında kadar düşündük.

Network Sağla
Z kuşağının ardından gelen Alfa Kuşağı ebeveynleri olarak, kendin gibi anne-bebek-çocuk sektörüne dair en son gelişmeleri, ürünleri, yenilikleri ve modayı yakından takip edip, sosyal medyadan paylaşan potansiyel arkadaşlarınla tanış!

Hamile ve 0-3 yaş bebek ailelerine özel, Türkiye’nin en kapsamlı etkinliğindeki özel alanlardan faydalan…

mammashow’un özenle tasarlanmış alanlarında anneler ile bebek ve çocuklarının ihtiyaç duyabileceği tüm konfor mevcut olacak. Anneler, bebek beslenme odası, bebek alt açma odası, bebek bakım odası ve emzirme odası gibi imkanlardan yararlanarak mammashow’da bebek ve çocuklarının her türlü ihtiyacını karşılayabilecekleri gibi, bu alanda geliştirilen en yeni ürün ve hizmetleri deneyimleyerek çocukları için en doğru seçimleri yapmada rehberlik hizmeti almış olacaklar.

Emzirme Odası
ımammashow alanında annelerin bebekleri için ihtiyaç duyacağı emzirme odasında anneler, bebekleriyle daha rahat bir ortamda temas kulabilecek

Bebek Bakım Odası
Alt açma ve diğer bakım ihtiyaçları için mammashow bünyesinde ayırdığımız özel alanda her türlü detayı en ince noktasına kadar düşündük.

Bebek Beslenme Alanı
Etkinlik alanını ziyaret eden 0-3 yaş bebeklerin temel ihtiyaçlarından birisi olan beslenmeyi de unutmadık. Alanda 250 bebek için beslenme ünitesi hazır bulunacak.

Çocuk Oyun Alanı
Bebek ve çocuk gelişiminde yadsınamaz derecede önemi olan oyun için hazırladığımız özel alanda çocuklarınız enerjilerini atıp, keyifli valit geçerecekler.

Türkiye’de İlk! “Annenin Caps Sergisi”

Annelerin gülmeye de ihtiyacı vardır. Haydi biraz da kafa dağıtmak için bu sergiyi gezmeye!

Sıra dışı bir sergi deneyimine hazır mısınız? Bu sergide eserlerin karşısına geçip düşünmek yok, bol bol kahkaha atmak ve “diğer anneler de böyleymiş, yalnız değilmişim” demek var! Aslı Kocaeli nam-I diğe @annenin.icsesi’nin bugüne kadar yaptığı en iyi caps’lerin sergileneceği alanımıza uğramayı unutmayın! “Annenin Caps Sergisi”ni gezerek her bir capsi kartpostal boyutunca alabileceksin. Ayrıca insan boyundaki maketlere kendi yüzünü yerleştirerek sen de capsin bir parçası olabileceksin!

Seminer Programı

9 OCAK 2019 Çarşamba

Hamilelikte Egzersiz ve Nefes Çalışmaları | 12.00-12.45
Kendisi de ikinci hamileligini yaşayan Joimove Turkiye temsilcisi, koreograf ve dans eğitmeni Nur Niyaz Bildik, anne adaylarına hamilelikleri süresince ve sonrasında yapabilecekleri egzersizleri ve nefes çalışmalarını anlatacak.

Anne Hikayeleri Sohbeti | 14.00-14.45
Anne-bebek influencer dünyasının en eski ve üretken isimlerinden Hassas Anne Ece Kumkale, geçen yıl çıkarttığı kitabında yer verdiği ve ilginç annelik hikayeleri olan 16 anne içinden seçtikleriyle birlikte “Anne Hikayeleri Sohbeti” gerçekleştirecek.

Hamile Göbeği ve Bebek Bağlama Eğitimi | 15.00-15.45
Clauwi Babywearing Danışmanı Zehra Dörter “Hamile Göbeği ve Bebek Bağlama” üzerine uygulamalı bir workshop yapacak. Hamile göbeği bağlama hem pelvik taban dahil pek çok ağrıyı rahatlatıyor hem de kolay doğumu destekliyor. Anne, hamilelikte aldığı dokuma wrap ile doğum sonrası bebeğini giyebiliyor. Hamilelikte karnın büyümesi ile birlikte sırt karın kasları ve leğen kemiğine binen yük hamileliğin özellikle son haftalarında oldukça ciddi şikayetlere neden oluyor. Hamile göbeğini bağlama yöntemi ile göbeği taşımayı kolaylaştırıp olası şikayetleri hafifletmek mümkün.

10 Ocak 2019 Perşembe

Bebeklerde ve Çocuklar İlkyardım | 12.00-12.45
Yaklaşık 20 yıldır sağlıkçı olan ve Türkiye’nin en tecrübeli hemşirelerinden “Bebeimgeliyor Akademi” kurucusu,”Esra ile Blw Tarifleri” ve “Emziren anneler Soruyor” isimli kitapların yazarı Esra Ertuğrul, uzmanlık alanı olan konulardan bebekler ve çocuklarda ilkyardım hakkında merak edilen soruları yanıtlayacak.

Yenidoğan Bebek Alışverişi | 13.00-13.45
14 yıldır anne bebek ve çocuk sektöründe olan ve son 5 yılında Bebek Alışveriş Koçluğu ile bebek bekleyen ailelere kendi yaşam şekillerine uygun doğru ve sağlıklı ürünleri seçmeleri için destek olan Babies And Shop Gizem Kösoğlu Yılmaz “Yenidoğan Bebek Alışverişi”ni anlatacak.

Bebeğin İlk Yılında Emzirme, Ek Gıdaya Geçiş ve Beslenme | 14.00-15.30
Yaklaşık 20 yıldır sağlıkçı olan ve Türkiye’nin en tecrübeli hemşirelerinden “Bebeimgeliyor Akademi” kurucusu,”Esra ile Blw Tarifleri” ve “Emziren anneler Soruyor” isimli kitapların yazarı Esra Ertuğrul, uzmanlık alanı olan konulardan Emzirme ve Ek Gıdaya Geçiş hakkında merak edilen soruları yanıtlayacak.

11 Ocak 2019 Cuma

Attachment Parenting: Bağlanma-Temelli Doğal Ebeveynlik | 12.00-14.00 (Türkiye’de İlk!)Moderatör: Dr. Aslıhan Onaran, PhD (Attachment Parenting API Turkiye Platformu Kurucusu)

Konuşmacılar ve konuşma başlıkları:
Dr. Aslıhan Onaran, “Attachment Parenting ve Bebekler ile İletişim”
Uzman Psikolog Gülay Karaman, “Anne-Bebek Bağlanması”
Gelişim Psikologu Sevil Öney, “Mindfulness ve ‘Yeterince İyi’ Ebeveynlik”
Emzirme Danışmanı Melody De Visscher Büyükkaraca, “Emzirmeyi Şefkatle Sonlandırmak”

Panel Özeti
Son yıllarda yoğun ilgi çeken “güvenli bağlanma” ve Doğal Ebeveynlik/Attachment Parenting konularındaki panelde API Turkiye Platformu Kurucusu Dr. Aslıhan Onaran (PhD) moderatorlüğünde 4 farklı konuşmacı ile bir söyleşi sunulacak. Bağlanma, Mindful Ebeveynlik, Attachment Parenting, Emzirme ve Bebekler ile İletişim konularındaki bu renkli söyleşi, Aslıhan Onaran’ın giriş konuşması ile başlayacak. Ardından, Uzman Psikolog Gülay Karaman, “Anne-Bebek Bağlanması”; Gelişim Psikologu Sevil Öney, “Mindfulness ve ‘Yeterince İyi’ Ebeveynlik” ve Emzirme Danışmanı Melody De Visscher Büyükkaraca “Emzirmeyi Şefkatle Sonlandırmak” başlıklı konuşmalar yapacak. Panelde anne-babalardan gelen sorulara özel bir soru-cevap modülüne de yer verilecek.

“0-3 Yaş Çocukları İçin Pozitif Disiplin Yöntemleri” | 15.00-15.45
Sosyal medyada çok aktif olan ve birçok markayla çalışan Uzman Psikolog Elif Saygın ve Uzman Klinik Psikolog Burcu Gencer, “0-3 Yaş Çocukları İçin Pozitif Disiplin Yöntemleri”, “0-3 Yaş Çocuklarına Saygı Duymak” ve “2 Yaş Sendromu” konularında soru-cevap şeklinde dinleyicilerin katılımcıyla inter-aktif bir sunum gerçekleştirecekler

Ek Gıdaya Mutlu Geçiş & BLW İlkyardım | 16.00-17.30
22 yıllık Hemşire, BLW Danışmanı ve İlk Yardım Eğitmeni Aslı Cebeci Ulusoy “Bebeklerde Ek Gıdaya Geçiş ve İlkyarım konulu semineriyle ebeveynlerin korkulu rüyası haline gelen bebek beslenmesi ve yenidopanda ilkyardım konularında pratikte uygulanabilecek ve anlaşılır bilgiler verecek.

12 Ocak 2019 Cumartesi

Bebekler de Kitap Sever! | 11.00-11.45
Çocuk Kitapları Yazarı, Drama Uzmanı, Masal Anlatıcısı ve Çocuk Yogası Eğitmeni – Masal Yoga’nın Yaratıcısı Hafize Çınar Güner İle Söyleşi. Bebeğimize ne zaman kitap okumaya başlayacağız? Hangi kitapları okuyacağız? Okuyacağımız bu kitapları biz mi, o mu seçecek? Okuma edimini ne şekilde yapacağız, ona nasıl kitap okuyacağız? Hafize Çınar Güner, hem bir yazar hem de bir anne olarak bebeklerin entelektüel gelişimi için okuma kültürünün ilk temellerinin nasıl atılması gerektiğini anlatıyor. Yaklaşık 20 yıldır çocuklarla çalışmanın deneyimlerini ve birikimini çocuk edebiyatı penceresinden aktarıyor.

Hamileler ve Yeni Annelerde Sadeleşme | 12.00-13.30 (Türkiye’de İlk!)
Türkiye’de ilk defa düzenlenecek “Hamileler ve Yeni Annelrde Sadeleşme” paneli, Türkiye’nin en eski “Minimalizm” yazarlarından turkisiminimalizm.com kurucusu Hale Acun Aydın tarafından modere edilecek. Konuklar ise yine dijital dünyada en çok takip edilen ve minimalizm akımını özellikle youtubeta domine eden: “Sade Bir Yaşam” Gözde Altunbaş, “Yeşim Mimar” Ferhan Hasmaden ve “Beginner Minimalist” Bilge Sağay.

Bebek ve Çocuklarda Duyu Bütünleme ile Gelişim | 14.00-15.30 (Türkiye’de İlk!)
Türkiye’nin 1 numaralı Duyu Bütünleme Uzmanı & Fizyoterapist Ebru Sidar, Londra’dan mammashow etkinliği için özel olarak gelip, “Bebek ve Çocuklarda Duyu Bütünleme ile Gelişim” hakkında bilgiler verecek

Bebeklerde Uyku Rutini Yaratma | 16.00-16.45
2015 senesinden bu yana; kendi Uyusun ki Büyüsün markası ile hamilelerde ve bebeklerde Uyku Danışmanlığı yapan Asu Ulutürk Yavuz; uyku neden değerlidir, uyku konusunda aile yaklaşımı nasıl olmalı, uyku düzeni kurmak konusunda neler yapılabilir gibi konularda bilgi paylaşacak ve sorularınızı cevaplayacak.

– Satın almış olduğunuz bilet tek kişiliktir.- Satın almış olduğunuz bilet yalnızca 1 yetişkin için giriş hakkı tanımaktadır.
– 12 yaş altı, 60 yaş üzeri ve engelli vatandaşlarımıza etkinliğimiz ücretsizdir.
– Etkinlik özellikle hamile anneler ve 0-3 bebeği olan aileler için uygundur.
– Günlük bilet ile mammashow’u 9-10-11-12 Ocak tarihleri arasından seçeceğiniz 1 gün ziyaret edebilirsiniz.
– Kombine bilet ile mammashow’u 9-10-11-12 Ocak tarihlerinin tamamında ziyaret edebilirsiniz.

Bilet satın almak için tıklayın.

Etkinlik Bilgileri

Haftalık E- Bültenimize Abone Olun!

SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN!
CLOSE
CLOSE