Söyleşi Psikanalistlerle Çocuk ve Ergen Söyleşileri Bugün anne baba olmak

Bir çocuk dünyaya geldiğinde, hatta daha da öncesinde, anne babaların bilincinde ve bilinç dışında bebek ile ilgili duygular, düşünceler vardır. Kaçınılmaz olarak çocuğa yansıtılacak olan bu hayaller veya bilinçli/bilinçdışı beklentiler; anne ve babanın ruhsallığı, duygulanımları, geçmiş kuşaklarla olan bağları ve çağın/toplumun güncel yapısı ile sürekli etkileşim halindedir.

Geçmiş kuşaklarla ilişkilerdeki eksiklik veya yük olarak yaşanan deneyimler, yeni nesil anne babaların değiştirdiği aile dinamikleri, yeni sosyo-kültürel normlar ve modern çağın getirdiği teknolojik yenilikler… Bu karmaşık durum içinde şu soru hep gündemde olacaktır: “Günümüzde anne baba olmak nasıl bir şeydir?”

İlk konuşması geçen ay gerçekleşen ve büyük ilgi gören “Psikanalistlerle Çocuk ve Ergen Söyleşileri” dizisinin bu toplantısında işte bu önemli bu soru psikanaliz bağlamında tartışılıyor. Klinik Psikolog ve psikanalist Dr. Neslihan Zabcı ve psikanalist Dr. Alper Şahin, daha fazla soru ve arayışlara kapı aralayarak, anne baba olma kavrayışını derinleştirip genişletmeyi amaçlıyor.

Etkinlik Bilgileri

Haftalık E- Bültenimize Abone Olun!

SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN!
CLOSE
CLOSE