Çizgi Film Atölyesi

Katılımcılar 4 hafta sürecek etkinlikte sihirli fener, çin gölgeleri ve optik tiyatrodan başlayarak günümüze kadar gelen süreçte çizgi film dünyasının nasıl geliştiğine dair yeni bilgiler öğrenme fırsatı bulacaklar ve çizgi film dünyasının aslında ne kadar sınırsız olduğunun farkına varacaklar.Stop motion, anime, hibrit animasyon gibi çizgi film türlerinden örnekleri izleme imkanı bulacak çocuklar hayal güçlerini bir filme nasıl aktarabilecekleri hakkında fikir sahibi olacaklar.

Küçük çizgi film yapımcıları en son senaryolarını yazacak, “story board”larını (hikaye akışı) oluşturacaklar. Daha sonra çizgi film karakterlerini çizecek, arka planları tasarlayarak ve animasyonun kurgusunu yapacaklar.

Atölye çalışmaları bitiminde ise ekip olarak hazırlanan ve çekilen çizgi filmin montajı Hamit Annak tarafından tamamlanacak ve katılımcılara internet üzerinden gönderilecektir.

7 Ekim tarihinde başlayacak eğitim programı 4 hafta sürecektir. Pazar günleri 10:00-12:00 saatleri arasında gerçekleşecek eğitim programı için rezervasyon yapılması gerekmektedir.

Eğitmen: Hamit Annak
Tarih: 6 Nisan – 13 Nisan – 20 Nisan -27 Nisan Cumartesi
Saat: 10:00-12:00
Yaş Grubu: 10-15 yaş
Etkinlik Ücreti: 550 TL +KDV’dir.

Etkinlik Bilgileri
Yaş Grubu

Haftalık E- Bültenimize Abone Olun!

SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN!
CLOSE
CLOSE