Yaratıcı Çocuk Atölyesi

6 Haftalık Atölye – Yaratıcı Çocuk, şimdi Artimprojects de…

5-12 yaş grubu çocukların hayal gücü ve yaratıcılığını destekleyen çalışmaların oluşturulduğu 6 haftalık bir programdır.
Bu programda çocuklarımızın psiko-motor(devinişsel) alanda becerilerinin geliştiği el ve kaslarının güçlendirildiği, teknoloji ile birlikte iki boyutlu, üç boyutlu resim algılarının geliştirilmesini hedefleyen bir programdır.
6 haftalık süreçte birçok farklı tekniği akımı ve sanatçıları, bilimsel çalışmaların nasıl yapıldığını uygulamalı bir şekilde öğreneceklerdir.

Haftalık Programda

1.HAFTA Yaratıcı Porteler (PİCASSO) Atölyesi (1:30 saat)
Modern sanatın önemli kişilerinden olan Picasso eserlerinde kullandığı “KÜBİZM” akımını ele alarak farklı çalışmaların oluşturulduğu atölyedir.
Çocukların hayal güçlerindeki sıra dışı portelerini farklı etkiler ve tasarımlarla oluşturulur.
Bu süreçte;-portre çizimi gösterme-çizgi çeşitleri,renk armonisi, KÜBİZM akımı nı kullanarak uygulama

2.HAFTA JACKSON POLLOCK Atölyesi (1:30saat)
Amerikan ressam JACKSON POLLOCK ‘un akışkan ifade edici fırça vuruşların ortaya çıkardığı “AKITMA” tekniğinin deneysel çalışmaların elde edildiği atölyedir.
Bu süreçte;-Sanatçı hakkında bilgi verme-Kullandığı teknik hakkında bilgi verme-Renklerin anlamlarını ve ifadeleri hakkında bilgi verme-Akıtma tekniğini uygulama

3.-4.HAFTA Baskı Atölyesi (2 saat)
Çocukların hayal güçlerindeki tasarımları, içerisi geniş farklı bir teknik olan baskı tekniği ile buluşturuyor.
Bu süreçte;- Baskı çeşitleri hakkında bilgi verme-Baskıyı uygulama 4.HAFTA Seramik ile Canavar Yapım Atölyesi (2 saat)
Çocukların kille buluştuğu yaratıcılığımızın sınırlarını zorlayan özgünlüğü geliştiren atölyedir.
Bu süreçte;-Kil çeşitlerini öğrenme-Kil şekillendirmeyi gösterme

5.HAFTA Pop –up (3 boyutlu sayfa yapımı) (2 saat)
Pop – up book olarak anılan çocuk kitaplarında kullanılan bir tekniktir. Bu teknikle çocukların hayal gücü ve yaratıcılığını aktaracak 3 boyutlu resim algılarını geliştirmeği hedefleniyor.
Bu süreçte;- Konuyu sayfaya aktarmayı-Üç boyutlu algıya çevirmeyi- 3 boyutlu sayfa yapımını uygulama- 3 boyutlu hediye kartı hazırlama

6.HAFTA Robot Yapımı (2 saat)
Çocukların hayal güçlerini sanat ve bilimle buluşturacakları bir atölyedir.Bu atölyede basit devrelerin kullanımı, küçük robotların basit motorlarla nasıl yapılacağını öğrenmelerini hedefleniyor.
Bu süreçte;-Motor çeşitlerini görme-Pil ve adaptörler,akü çeşitlerini görme- Robot şekillendirme(pil ve adaptör ücreti katılımcıya aittir)

FİYAT: 330 TL

Etkinlik Bilgileri
Yaş Grubu

Haftalık E- Bültenimize Abone Olun!

SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN!
CLOSE
CLOSE