Yaratıcı Drama Yöntemi ile Sahne Sanatlarına Giriş

Oyunlarla eğlenerek öğrenmeyi, bedenimizin ve yeteneklerin sınırlarını keşfetmeyi deneyimleyecekleri bu atölyede çocuklar yaratıcılıklarını yeniden keşfedecekler. Her hafta farklı kazanımlarla planlanan ve her atölyenin değişik oyun ve kurgularla oluşturulduğu bir programla sizleri 12 haftalık bir deneyim bekliyor. Yaratıcı drama yöntemiyle çocuklarınız sahne sanatlarına hazırlanacaklar. Atölye süresince çocuklara ekip olmayı, birlikte uyumlu üretim yapabilmeyi, yaratıcılıklarını sınırsızca kullanabilmeyi, karakter yaratmayı, özgüven kazanımı ve doğru kullanımını, algılarının farkında olabilmeyi ve bunu daha arttırabilmeyi hedefliyor.

Eğitmen hakkında;

2013 yılından itibaren her zaman içiçe olduğu tiyatroya NHKM ‘de oyun atölyesi ile başlayıp KHEM Uygulamalı Tiyatro eğitimi ile devam etmiştir. 2015 yılında Türkiyeyi drama ile tanıştıran ekollerin kurduğu Çağdaş Drama Derneğinde Yaratıcı Drama Eğitmenliği almaya başlamış ve 6 aşamalı eğitimini tamamlamıştır. 2018 yılında Apartman Sahnede başladığı Doğaçlama Tiyatro atölyelerindeki eğitimine yine bir Apartman Sahne iştiraki olan K.R.E.Ş adlı ekiple sahne showları ile devam etmektedir. Bunun dışında ulusal ve uluslararası kongrelerde türk ve yabancı eğitmenlerden aldığı Masal ve Hikaye kurgulama, Aktör ve oyuncular için fiziksel tiyatro gibi bir çok workshop bulunmaktadır.

Atölye programı süresi toplam 12 haftadır. Program 16 Aralık 2018 Pazar günü başlayacak olup, 3 Mart 2019 günü sonlanacaktır (Sömestr tatili ve olası tatiller dikkate alınarak bitiş tarihi ortak bir kararla velilerimizle görüşülerek revize edilebilir). Sahne Sanatlarına Hazırlık programı kapsamındaki atölyeler her pazar günü saat 12.00 – 14.00 arasında yapılacaktır.

Etkinlik başlama saatinden en az yarım saat önce alanda olunmalı. Mail çıktınızı ve kimliğinizi mutlaka getiriniz.

Aylık Ücreti: 300 TL

Etkinlik Bilgileri
Yaş Grubu

Haftalık E- Bültenimize Abone Olun!

SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN!
CLOSE
CLOSE