“Tavşan Patos” tiyatro oyunu, Akasya Kültür Sanat’ta sizlerle…

Paulo Coelho’nun dünyaca bilinen yapıtı Simyacı’dan esinlenerek yazılan bu oyunda kahramanımız bir yavru tavşandır.

Tavşan Patos, bir gün uyuyakaldığı ormanda, birden uyandığında anne ve babasının yanında olmadığını görür. Tam o sırada önce Çınar Ağacı’yla, Avcilar’la, Çiftçi’yle, Sincap’la, Ateş Böceği’yle, Baykuş’la ve Kaplumbağa’yla karşılaşır. Sabırla arayan tavşan, aradığını gene en başta yola çıktığı yerde bulur.

Tüm bu yaşadıklari aslında onun yaşamla bütünleşmesidir. Ve artık o anne ve babası olmadan da yaşayabilen bir Tavşan olmuştur.

Sağlıklı döngüsünü sürdürebilmesi adına önemli bir dünya görüşü de Ateş böceği ve Patos karakterlerinin diyaloğuyla çocuklara sunulmaktadır, “biriktirme! ihtiyacın kadarını al ve kalanları ihtiyacı olanlara bırak.”

Var olan imkanlardan herkesin eşit şekilde yararlanmasının önemi, doğanın kanunlarının da insanlara yol gösterici olabileceği, insanın doğadan öğrenebileceklerinin olması oyunun kazandırmayı hedeflediği öğretilerdendir. Yaşadığı çevreye duyarlı ve doğanın dengesine saygılı bireylerin gelişimini destekleyici bu dünya görüşü dış dünyanın kurallarını anlama yolunda olan okul çağı çocuğu nun bilişsel gelişimini desteklemektedir.

FİYAT: 40 TL

Etkinlik Bilgileri
Yaş Grubu

Haftalık E- Bültenimize Abone Olun!

SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN!
CLOSE
CLOSE