Discovery Museum’da doyasıya eğlendik! (Videolu İçerik)


Şehrin Çocuk Hali olarak ekip arkadaşlarımız ve dostlarımızla birlikte yarıyıl tatilinin ilk Pazartesi günü çoluk çocuk Discovery Museum’un yolunu tuttuk. O gün kapılarını bize özel olarak açan ve etkinliğimize ev sahipliği yapan Discovery Museum İstanbul’da harika bir gün geçirdik. Discovery Museum İstanbul’a gelen misafirlerimizle ilk önce mekânı keşfettik.
#sehrincocukhalidiscoveryde (20)
Discovery Museum İstanbul 1200 m2 lik bir alana yayılan 15 farklı ve eğlenceli bölümde çocuğunuzun dilediğince oynayabildiği, çok keyifli bir dünya vaat ediyor. Bu sihirli dünyanın ana teması “keşif”. Üstelik bir kez keşfedeceğiniz ve deneyimleyeceğiniz bir platform değil. Birbirinden özel oyun alanları ve sürekli yenilenen aktiviteleri ile her zaman yaşayan bir performans alanı. Bu alanda çocuklar dinazor kemiklerini keşfederken garaj bölümünde araba tamirinin inceliklerini öğrenip, veterinerlik bölümünde hayvanların dünyasını öğreniyorlar.
#sehrincocukhalidiscoveryde (19)
Discovery Museum İstanbul’da çocuklarınız için eğlenceyi öğrenmeye dönüştüren onlarca etkinlik ve atölye de bulunuyor. Performans Parkuru, Sokak Olimpiyatları, Seramik Atölyesi, Kokulu tas, arkeolojik kazı, rölyef atölyesi, takı ve toka tasarımları. Ortak oyun alanlarında da çocuklarınızı birbirinden keyifli oyunlar bekliyor.Amiral batti, Sessiz film, Mumya, Dev Yumurta oyunu, Hazine Avı, Trambolin Top, Dev Kizma Birader, İngilizce Bingo, Hedef Oyunu, Jenga, Masada Pinpon, Cuval yarislari, Halka atmaca, Dev yilan oyunu, pul oyunu, Puzzle ve daha niceleri Discovery Museum İstanbul’un sihirli dünyasında.
#sehrincocukhalidiscoveryde (17)
#sehrincocukhalidiscoveryde (15)
Çocuklarımızla önce manav, restoran, garaj gibi bölümleri gezdik, minikler top havuzu ve su oyun alanında vakit geçirdiler. Sonrasında ise hep birlikte balon gösterisini izledik. Boyumuz kadar balonların içinden geçmek oldukça eğlenceliydi. Bol bol fotoğraf çekmeyi ihmal etmedik.
#sehrincocukhalidiscoveryde (13)
Anneler cafe kısmında açık büfe şeklinde öğle yemeği yerken minik misafirlerimiz de doğum günü parti alanında yemeklerini yediler. Bizler kahvelerimizi yudumlarken çocuklar performans parkuru oyununa başladılar. Biz büyüklerden de ara ara oyuna katılanlar oldu elbette! Çocuklar kendilerini adeta Survivor’da hissettiler. Açıkçası biz o gün Discovery Museum’dan hiç ayrılmak istemedik ancak iş çıkışı akşam trafiğine kalmadan eve dönmek için öğleden sonra tekrar yola koyulduk.
#sehrincocukhalidiscoveryde (8)
Discovery Museum’da şubat tatili boyunca pek çok eğlenceli atölye de yapılıyor. Atölyeleri takip etmek için Şehrin Çocuk Hali takvimine bakabilirsiniz.
#sehrincocukhalidiscoveryde (11)
#sehrincocukhalidiscoveryde (3)
Misafirperverliği, güler yüzlü ve yardımcı çalışanları ile geçirdiğimiz eğlenceli, keyifli günümüz için Discovery Museum’a, müzeye otobüsle rahat ve kolay ulaşımımız konusunda bize destek veren Gaaraj.com ve Er-Al Turizm’e, yol boyunca lezzetli ikramları için Doal Meyve ve Oreo’ya, günün yorgunluğundan sonra evde hızlıca lezzetli bir sebze çorbası ve makarna yapmamız için bize paketler hediye eden Makarna Lütfen’e çok çok teşekkür ederiz.
#sehrincocukhalidiscoveryde (1)
Discovery Museum Adres:
Bahçeşehir 1.Kısım Mahallesi
Doğaparkı Caddesi Gölet Mevkii
Prestige Mall Başakşehir / İSTANBUL

Telefon : 0212 608 1 364 (DMI)
E-Posta : info@discoverymuseumistanbul.com
Yazan: Şahin Uzunşimşek
Video ve fotoğraflar: Fevzi Ondu

Benzer Yazılar

Haftalık E- Bültenimize Abone Olun!

SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN!
CLOSE
CLOSE