Çocuklarınızla Yapacağınız Araba Yolculuğu İçin 5 Öneri

guvenli-araba-yolculuk
Çocukla araba yolculuğunun kolay olduğunu iddia etmiyoruz. Hele bir de çocuklar küçük, mevsim yaz, hava sıcak ve yol uzunsa. Ancak size araba yolculuğunuzu kolaylaştırabilecek öneriler sunabiliriz!
1)     Yolculuğunuzu çocukların uyku saatlerine göre ayarlayın. Böylece yolculuğun bir kısmında uyudukları için yorgun ve huysuz olmayacaklardır.
2)     Güneşlik şart. Çocukların camlarından yolculuk boyunca yüzlerine güneş gelmesini engelleyecek ve canları istediğinde de yolu ve etraftakileri görebilmelerini sağlayacak güneşliklerden edinin.
3)     Uzun yollarda araba tutabilir, miniklerin midesi bulanabilir. Çocuk araç koltuğunu sağ ya da sol köşe yerine ortada kullanmak mide bulantısına iyi gelebilir. Buna ek olarak, araçta acil durumlar için poşet bulundurun ve yolculuk öncesi doktorunuza danışıp gerekli ilaçları alın.
4)     Yol boyunca çocukların en çok isteyeceği şey yiyecek ve ihtiyaç molası olacaktır. Bunu aza indirmek için onlara acıktıklarında vermek üzere pratik atıştırmalıklar hazırlayın. Kuru meyveler, minik sandviçler, bisküvi ve kurabiyeler hoşlarına gidebilir. Elbette bol bol içecek stoğu da yapmalısınız.
5)     Yol boyunca minikleri eğlendirmek için çeşitli CD’ler alın. Ayrıca hep birlikte oynayacağınız kelime oyunları (söylediğiniz kelimenin son harif ile biten yeni bir kelime türetme oyunu) ya da araba sayma oyunu (herkes bir renk belirliyor ve o renkte yol boyunca gördüğünüz arabaları sayıyorsunuz, kim en hızlı 11 rakamına ulaşırsa oyunu kazanıyor) hayat kurtarıcı olabilir.
Not: Bu içerik Şehrin Çocuk Hali tarafından Profilo için hazırlanmıştır.

Benzer Yazılar

Haftalık E- Bültenimize Abone Olun!

SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN!
CLOSE
CLOSE