Çalışan Anneler Doğum Sonrası Ofise FitPass ile Formda Dönüyor

1462349268_FitPass_Anne

Türkiye’de kadınların iş yaşamına önemli derecede katkıları bulunuyor. TÜİK verilerine göre kadınların iş gücüne katılım oranı yüzde 30.8 seviyesinde. Hem kariyerinde yükselen hem de çocuk sahibi olan kadın çalışanların doğum sonrası işe dönüşleri bir sendroma dönüşüyor.

Şirket çalışanları için İstanbul’daki 250’den fazla spor merkezine giriş imkanı veren FitPass spor kartı, çalışan annelerin forma girmesi için en büyük yardımı sağlıyor. Düzenli olarak egzersiz yapan çalışan anneler daha mutlu ve daha sağlıklı bir iş hayatı sürerek işe dönüş sendromunu yeniyor.

 1462349320_FitPass_Kutay_Tufan3

FitPass Türkiye Operasyon Müdürü Kutay Tufan, doğum sonrası ofisine ve işine dönen annelerin spor yaparak işe dönüş sendromundan kurtulduklarını ve doğum öncesi formlarına kavuştuklarını aktardı. Doğum sonrasında düzenli beslenmenin ve düzenli spor yapan çalışan annelerin daha mutlu ve huzurlu olduklarını belirtti.

Hem zihinsel hem fiziksel fayda

Kutay Tufan ayrıca doğum sonrası spor yapan çalışan annelerin iş yerinde ve evde yaşayacakları endişe, tedirginlik ve çocuğunu evde bırakma sebebiyle hissettikleri suçluluk duygusu gibi pek çok zorlu durumun da azaldığına dikkat çekti.

 1462349219_FitPass_Kutay_Tufan

Kutay şöyle devam etti: “Doğum sonrasında çalışan anneler FitPass’ın 40 farklı spor branşındaki egzersizlerle kendilerine yepyeni bir dünyanın kapısını aralıyor. FitPass ile yoga, pilates, yüzme, zumba, fitness gibi sporları farklı tesislerde özgürce yapabiliyorlar. Anneler yaptıkları spor ile birlikte hem zihinsel olarak rahatlıyor hem de fiziksel olarak doğum öncesi formunu yakalayabiliyor”

1462348785_Calisan_Anne_Ofis4

Doğumdan 1 hafta sonra spor

Kutay Tufan, doğum yapan çalışan annelerin, doğumdan bir hafta sonra hafif yürüyüşlere başlayabileceğini söyleyerek “Her gün veya iki günde bir hafif tempoda koşu da vücudun ve karın bölgesinin toparlanmasını sağlar. Koşuları koşu bandında yapılabilir. Doğum sonrası en uygun ve faydalı sporlardan birisi de yüzmedir.” dedi.

Benzer Yazılar

Haftalık E- Bültenimize Abone Olun!

SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN!
CLOSE
CLOSE