Broadway müzikali SHREK’i izledik!

Uluslararası turnesine İstanbul’da, Zorlu PSM’den başlayan, Broadway’in dev prodüksiyonu, SHREK Müzikali 22 şov boyunca her yaştan hayranını misafir ediyor.. Müzikal, 10 konteynerlik dev seti, 60 kişilik kadrosu ve canlı orkestrasıyla müzikal tarihinin en renkli ve eğlenceli yapımlarından biri… Orijinal dilinde seyirci ile buluşan olan müzikal, Türkçe üstyazı ile sahneleniyor.
Freak_Flag_with_Tony_Johnson_as_Pinocchio_L_vR
Broadway’in Yeşil Dev’i İstanbul’da!
Geçtiğimiz Cuma akşamı, Oscar ödüllü DreamWorks animasyon filmini temel alan canlı bir adaptasyon olan SHREK MÜZİKALİ’ni izlemek üzere Zorlu Performans Sanatları Merkezi’ndeydik.
Hikayesi ve sözleri David Lindsay-Abaire tarafından kaleme alınan; müziği Jeanine Tesori’e ait SHREK MÜZİKALİ, DreamWorks Theatricals, Broadway Entertainment Group FZ LLC ve NETworks Presentations, LLC’nin orijinal prodüksiyonuyla 7 Şubat’a dek Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde sahnelenecek.
Make_A_Move_with_Perry_Sook_as_Shrek_ Jeremy_Gaston_as_Donkey_and_Whitney_Winfield_as_Fiona_L_vR
Shrek’in hikayesi şöyle; altüst olmuş uzak bir diyarda, yakışıklı bir prensten ziyade çirkin bir dev, yaşam enerjisiyle dolu bir prensesi kurtarmaya çalışıyor. Bu maceraya bir de susmak bilmeyen bir eşek, asabi bir kötü adam, huysuz bir kurabiye ve bir düzineden fazla absürt masal kahramanı ekleniyor; böylelikle ‘gerçek bir kahraman’a ihtiyaç duyulan bir karmaşa ortaya çıkıyor! Neyse ki ellerinde böyle bir kahraman var. Adı da SHREK ve bu ülke aslında ona aşina… Sinema versiyonunda ünlü komedyen Mike Myers tarafından seslendirilen SHREK karakteri, ülkemizde de Okan Bayülgen’in sesinden izleyiciyle buluşmuştu.
Big_Bright_Beautiful_World_with_Perry_Sook_as_Shrek_L_vR
İlk gösterimde tatile yeni girmenin heyecanını yaşayan bir sürü çocuk vardı ve çok eğlendiklerini söyeyebilirim. Gösteri’nin 6 yaş ve üzeri izleyiciler için uygun olduğunu hatırlatmakta fayda var.
En İyi Kostüm dalında Tony Ödülü sahibi olan müzikal, sinemadan Broadway’e başarılı uyarlamasıyla eleştirmenlerden de tam not alıyor. Uluslararası turne kapsamında ilk kez Türkiye’ye gelen müzikal, yaklaşık 3 hafta boyunca, 7’den 70’e izleyenleriyle buluşacak. Orijinal dilinde ve Türkçe üstyazı ile sahnelenen SHREK MÜZİKALİ biletleri www.zorlucenterpsm.com, Zorlu PSM gişeleri ve www.tixbox.com.tr’den temin edilebiliyor.
Morning_Person_with_Winfield_as_Fiona_L_vR
Yazan: Özge A. Lokmanhekim

Benzer Yazılar

Haftalık E- Bültenimize Abone Olun!

SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN!
CLOSE
CLOSE