Biscuit ile Yeni Trend Çocuk Odaları

BISCUIT markasının sahibi Name Yıldırım, ailenizin en yeni ferdi için sağlıklı ve doğal bir ortamda büyürken, aynı zamanda yaratıcılığını da ortaya çıkartabileceği, eğlenip, mutlu olabileceği bir oda yaratmanın sırlarını anlatıyor.

Çocuk veya bebek odası tasarlarken dikkate alınması gereken küçük detayları şöyle sıralayabiliriz;

name-yildirim

Oda için seçeceğiniz mobilyalar köşeleri yuvarlatılmış su bazlı boyalarla boyanmış bebeklikten çocukluğa ufak değişikliklerle uzun soluklu kullanacağınız ürünler olmalı. Bebek yatağını çocuk yatağı ile değiştirdiğinizde, okul çağında yazı masası ve kitaplık ilave ettiğinizde 10 yaşına kadar kullanabileceğiniz parçalardan oluşmalı genellikle bebek odalarında küçük dolaplar kullanılıyor ve çocuk 6 yaşına geldiğinde bu dolaplar yetersiz kalıyor. Mobilyaları satın alırken 3 veya 4 kapaklı dolaplar tercih ederseniz 10 yaşına kadar ihtiyacınıza cevap verecektir.

Trend, Geometrik Desenli Duvarlar…

geometrik-desenler
Geometrik desenli duvar kağıtları ile modern çizgili mobilyalar bir araya geldiğinde odaları İskandinav esintisi ile dekore ediyor. BISCUIT’in Animalia bebek yatağı , sandeberg’in duvar kağıtları ve miffy lamba ile çocuklarınız keyifli odalarda büyüyor.

Çocuk odalarınızın renklerine karar verirken çok parlak renkler tercih etmemekte fayda var. Zaman içerisinde gelen hediyeler ve alınan oyuncaklarla odalar daha da renkli hale geliyor ve zaman içerisinde dağınık ve karışık bir oda haline dönüşüyor. Odalardaki renk seçimleri pastel tonlarda olmalı.

Aksesuarlarla, perdelerle, yastıklarla renklendirip zaman içerisinde sıkıldığınızda bunları değiştirerek taptaze bir görüntü elde edebilirsiniz.

Odanın ışık alan bir oda olması tercih edilmeli eğer az ışık alan bir oda ise dimlenebilen aydınlatma elemanları ile aydınlık bir oda olması sağlayabilirsiniz.

Açık raf sistemleri yerine kapaklı dolap sistemleri tercih edilmeli. Bu şekilde planlanan odalar daha temiz ve düzenli görünür.

Çalışma alanı çocuğunuzun dikkatini dağıtacak oyuncak resim vb. gibi aksesuarlarla doldurulmamalı. Ders çalışmaya daha iyi motive olabilmesi için dikkatini dağıtacak ürünler masasından temizlenmeli.

Ders çalışacağı alanın iyi aydınlatılması için doğru aydınlatma elemanları seçilmeli. Odanın bir bölümü oyun alanı olarak düzenlenmeli, bu bölüme koyacağınız küçük bir çadır, ufak yazı masası ve sandalye, bir kitap rafı tatlı bir oyuncak kutusu hem odanızın şık görünecek hem de çocuğunuz için eğlenceli bir alan yaratacaktır.

Uzayı Keşfet

uzayi-kesfet
Astronot olmak, uzayı keşfetmek özellikle erkek çocuklarının hayali. Eğer çocuğunuz bu temayı seviyorsa onun hayallerini gerçekleştirmek için duvarlarını bu temayla dekore edebilirsiniz. Ayrıca 3-6 yaş aralığındaki oyun oynamaya başlayan ufaklıklar için odalarında farklı oyun alanları yaratabilirsiniz.

BISCUIT, 15 yıldır çocukların hayallerine dokunan bir marka olarak; çocuk oyun alanları, Kids Club düzenlemeleri, projelendirme ve uygulama tecrübesini mobilya tasarım ve üretimine taşıyor. Modern çizgideki BISCUIT mobilyaları, çocukların ergonomisine uygun ölçülerde, tüm köşeleri yuvarlanmış toksit madde içermeyen boyalarla üretiliyor. Çocuk güvenlik önlemlerini düşündüğü kadar ebeveynlerin de konforunu göz önünde bulundurarak ürünlerini tasarlıyor.

Haftalık E- Bültenimize Abone Olun!

SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN!
CLOSE
CLOSE