Bavul Hazırlarken Kolaylık Sağlayan 5 İpucu

_DSC6523
Düzgün bir şekilde bavul hazırlamanın da bir sanat dalı olduğunu düşünüyoruz. Her bir kıyafeti düzgünce katlamak, eşyaları kırılmayacak şekilde bavula koymak üstün bir beceri istiyor. Eğer siz de bizim gibi bavul yaparken zorlanıyorsanız, bu 5 ipucu hayatınızı kolaylaştırabilir:
1)     Ayakkabılarınızı ezilmelerini önlemek için içlerine kağıt koyduktan sonra ayrı ayrı bez torbalara ya da poşetlere koyun. Böylece tabanları kıyafetlerinize değmeyecek ve kıyafetlerinizi kirletmeyecektir. Ayakkabıları bavulun en altına dizin.
2)     İç çamaşırlarını, mayoları, çorapları ayrı ayrı bez poşetlere koyun, böylece aradığınızı daha kolay bulabileceğiniz gibi bavulunuza büyük parçaları koymak daha kolay olacaktır.
3)     Banyo malzemelerinizi ayrı bir banyo çantasında taşıyorsunuz ancak yine de kapaklarının açılma ve akma riski var. Bu nedenle tepelerini streç film ile sararsanız bu riski ortadan kaldırmış olursunuz.
4)     Çocuğunuzun kıyafetlerini de ayrı bir bez torbaya ya da poşete koyun. Böylelikle onun kıyafetlerini hızlıca bavulun içinden bulabilirsiniz.
5)     T-shirt, hırka ve pantolonlarınızı katlamak yerine rulo şeklinde sarın. Böylece hem daha az yer kaplayacaklar hem de kırışmayacaklar.
Not: Bu içerik Şehrin Çocuk Hali tarafından Profilo için hazırlanmıştır.

Benzer Yazılar

Haftalık E- Bültenimize Abone Olun!

SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN!
CLOSE
CLOSE