Aromaterapi Workshop'unda Neler Oldu?

Şehrin Çocuk Hali ekibi olarak bir süredir Homemade Aromaterapi ürünlerini denediğimizi sizinle paylaşmıştık.

homemade-2

homemade-sehrincocukhali

Geçtiğimiz hafta Cumartesi günü ise ekip olarak Homemade Aromaterapi’nin Kuzguncuk’taki atölyesinde bir workshop çalışmasına katıldık. Hem ürünlerin ve uçucu yağların özelliklerini öğrendik hem de kendi yağımızı hazırladık. Anneler olarak workshop çalışması ile ilgili düşüncelerimizi sizlerle de paylaşmak istedik.

homemade-13homemade-15İrge Öztuzcu: Özellikle kızımın doğumundan sonra organik beslenme ve doğal ürünlere karşı farkındalığımın artmasıyla ve tüketim alışkanlıklarımızı bu yönde değiştirmeye başladık. Bu workshop sayesinde Homemade Aromaterapi’nin tüm ürünleriyle de tanışma fırsatım oldu. Daha önceleri beğenerek ve faydalarını görerek kullandığım banyo sabunu, lavanta yağı, bebek bakım kremi, koklama kesesi gibi ürünlerin yanı sıra diğer bütün ürünler ve içerikleri ile ilgili daha detaylı bilgi edinme şansım oldu. Homemade Aromaterapi’nin doğal ve sağlıklı ürünlerinin, migren ataklarım, kas ağrıları ve uykusuzluk problemlerimin yanı sıra çocuklarda ateş düşürmeyi kolaylaştırma, bağışıklığı kuvvetlendirme, sinek-böcek ısırmaları ve yanıkların iyileştirilmesinde doğal yollarla destekleyeci özellikleri konusunda bilgi sahibi olmak paha biçilemezdi. Beden ve ruh sağlığının doğal yollardan iyileştirici ve onarıcı gücüne inanan ve bu konuda daha detaylı bilgi sahibi olmak isteyen herkese bu workshop’u şiddetle tavsiye ederim.

homemade-16 homemade-17 homemade-23Seray Erdönmez: Ne zamandır gitmek istediğim ancak evime uzaklığından ertelediğim Homemade Aromaterapi’ye Şehrin Çocuk Hali anneleri olarak katıldığımız Workshop sayesinde gittim. Şansımıza hava da çok güzeldi, Kuzguncuk’ta dolandık. Dükkana girince mis gibi koku sizi kalbinizden fethediyor, beni de alıp çocukluğuma, anneannemin mis kokusuna götürdü, anılarım canlandı. Şehrin Çocuk Hali anneleri olarak hepimiz diğer tüm anneler gibi bebeklerimiz için en iyisini istiyor, bunun için de bolca okuyup araştırıyor, fikirlerimizi paylaşıyoruz. Homemade Aromaterapi’nin sahiplerinden Aslı Hanım bu konuda çokça okumuş, eğitimlere katılmış deneyimli bir isim. Aslı Hanım, bize hem kendimizin hem bebeklerimizin bakımında kullanabileceğimiz pratik bilgiler aktardı hem de bir kez daha “eskiler ne yapıyorsa doğru yapıyormuş” dedirtti. Kızım ilk doğduğunda boyun kısmında pişik olmuştu ve doktorumuz ilaç kullanmak yerine gülsuyu kullanmamızı tavsiye etmişti. Ben de o günden beri her gün kızımın yüzünü gülsuyu ile temizliyorum. Bunun kızımın cildi için çok iyi olduğunu öğrendim, gülsuyunun güzelliğini, faydalarını anlattı Aslı Hanım. Ancak paket halinde satılan gülsularının içinde katkı maddesi var buna dikkat etmek gerekiyor. Siz de hem bebeğinizin cildini temizlemek için hem de kendi cildinizde tonik kullanmak yerine gülsuyunu kullanabilirsiniz. Aslı Hanım’dan aldığım bilgiler ışığında, rahat bir uyku için yastıklarımıza lavanta uçucu yağı kullanabiliriz (ben kızım için çok faydasını gördüm), küçük yara ve ilk derece, ufak yanıklara da lavanta yağı iyi geliyor, arındıcı el ve ayak ovması yıpranan el ve ayakların bakımı için çok iyi, nazar tütsüsü evimizdeki negatif enerjinin yok olmasını sağlıyor. Cilt bakım kremlerinde gerçekten hiçbir katkı maddesi bulunmadığından cildimiz için en doğru tercih olduğunu aktarıyor ve devamında kremleri olur da güneşte bıraksak hiçbir katkı maddesi olmadığından eriyeceğini söylüyor Aslı Hanım. Bakım kreminden denedim gerçekten çok güzel ben bu sefer bütçemi biraz aştım diye bir dahaki sefere almak üzere listeme ekledim.

Ek olarak selülit masaj yağının müşteriler tarafından geri dönüşlerinin çok olumlu olduğunu ve kulaktan kulağa yayılarak meşhur olduğunu da buradan söyleyeyim.

En son da kendi rengimizi seçerek çakra yağımızı yaptık. Ben moru seçtim. Tepe çakra. Badem yağı ve günlük uçucu yağından hazırladık kendi çakra yağımızı.

Yolunuzu Kuzguncuk’a düşürüp bu dükkanın atmosferini solumanızda fayda var çünkü bu dükkanda şifa var.

homemade homemade-1 Semra Yılmaz Nebioğlu: Hayatımızın bir çok alanında kullandığımız pek çok ürünün görünürde sağladığını sandığımız faydalarının beraberinde getirdiği zararları öğrenmek beni kendi adıma üzmesi ile ‘zararın neresinden dönsen kardır’ düşüncesiyle sevindirdi de… Hayatımıza çocuklarımızın girmesiyle herşeyin doğalını, safını, iyisini arayışımız her zaman kolay sonuç vermiyor. Çünkü ‘gerçek’ olanı bulmak, sürekli sizi dolandırmak ve bu dolandırıcılık üstünden para kazanmak hedefli kişilerin varlığında kolay olmuyor… İşte ben bu eğitimde ‘gerçek’ olanla tanıştım.. Marketten aldığım sirkeyi sadece temizlikte kullanmanın daha doğru olduğunu, her sirkenin içilemeyeceğini, aktarlarda ya da marketlerde satılan yağlardan alırken içeriklerini iyice okumak gerektiğini, adını bildiğim-bilmediğim bir çok uçucu yağın ve bitki suyunun şifasını, bitkilerden gelen özün, iyiliğin bize nasıl iyi geldiğini, Allah’ın doğa yoluyla bize gönderdiği şifayı öğrendim. Bilgilendim.. Çok keyif aldım.. Şehrin Çocuk Hali’nin düzenlediği, Homemade Aromaterapi’nin ev sahipliğini yaptığı bu organizasyona katılmış olmaktan dolayı kendimi mutlu ve şanslı hissediyorum.

homemade-3 homemade-4 homemade-5Seda Sözeri: Kuzguncuk oldum olası sevdiğim bir semttir ve içinde hep farklı mekanlar barındırır. Homemade Aromaterapi de işte o mekanlardan biri. Aslı Bilgin’in Kuzguncuk’ta bulunan mağazlarının bir sokak ötesindeki ofislerinde bizler için hazırladığı aromaterapi workshopunun bana en büyük faydası, güvenerek kullandığımız bir çok ürünün aslında düşündüğümüz kadar masum içeriklere sahip olmadığı konusunda tabiri caizse aydınlanmam oldu. Yıllarca çiçekli kokulara alerjim olduğunu zannederken aslında sadece kimyasal yüklü esanslara cildimin tepki verdiğini farkettim. Ellerimdeki bir türlü geçmek bilmeyen ve kış aylarını benim için işkenceye çeviren çatlaklardan da Homemade Aromaterapi’nin el ovması ile kurtulmuş oldum. Kendinize bir iyilik yapmak, birazcıkta şımartmak isterseniz Homemade Aromaterapi’nin workshoplarına mutlaka katılmanızı öneririm.

homemade-7 homemade-10 homemade-11Burcu Seçkin: Geçen günlerde eşsiz bir deneyim yaşadık ŞehrinÇocukHali anneleriyle. Son birkaç aydır bize denememiz için muhteşem ürünler yollayan HomeMade Aromaterapi’nin kurucusu Aslı Hanım bizi keyifli bir workshop için davet etmişti. HomeMade Aromaterapi İstanbul’un kendine has semtlerinden biri olan Kuzguncukta  minicik, mis kokulu davetkar bir dükkan, semte çok yakışıyor.

Aslı Hanım atöylesinde bize önce bu işin felsefesini anlattı, ardından saf yağların şifalarını ve çakralarla etkileşimini. Günün sonunda ise kendi çakra yağımızı kendimiz yaptık. Elbette konu konuyu açtı, anneler bir araya gelince keyifli sohbet bitmek bilmedi. Sağlıklı yaşam ile ilgili birçok şey öğrendim kendi adıma ve günlük yaşantımızda bazı şeyleri gözden geçirmeye karar verdim. Kullandığımız ve farketmediğimiz birçok kimyasal çocuklarımıza ve bize oldukça zararlı. Bunu farkettim. Mis kokulu dükkandan güzel bir alışveriş yaptım. Aromaterapi dünyasına önce inanmalı ve sonra keşfetmelisiniz, pişman olmazsınız.

homemade-8 homemade-12 homemade-18 homemade-19 homemade-20 homemade-24

homemade-22

Not: Fotoğraflar; Ceyda Özdemir

Haftalık E- Bültenimize Abone Olun!

SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN!
CLOSE
CLOSE