Akbatı AVYM – Kemal’in Brüksel Günlüğü Okuma Atölyesi 

Özge Lokmanhekim, “Kemal’in Londra Günlüğü” isimli ilk kitabının ardından geçtiğimiz günlerde yayımlanan ikinci kitabı “Kemal’in Brüksel Günlüğü”nün ilk okuma atölyesini Akbatı AVYM’de gerçekleştirdi.

Minik seyahatseverlerin katıldığı okuma atölyesinde Lokmanhekim Brüksel’in tarihi yerlerini, önemli binalarını ve müzelerini çocuklara anlattı. Waffel, çikolata ve patates kızartması gibi Belçika’nın lezzetleri hakkında çocuklarla sohbet etti. Etkinlik sırasında Lokmanhekim çocuklarla birlikte Türkiye ve Belçika arasındaki benzerlik ve farklılıkları da konuştu. Çocukların interaktif olarak katıldığı ve kendi seyahat deneyimlerini, uçak yolculuklarını ve tatil anılarını paylaştıkları atölye oldukça keyifli geçti.

Okuma atölyesi sonrasında katılımcılara Akbatı AVYM’nin hediye ettiği yeni kitabını okurları için imzalayan Lokmanhekim küçük okurları ile bol bol fotoğraf da çektirdi. Çocuklar Kemal’in Brüksel Günlüğü kitabının kapağı şeklinde yapılan fotoğraf çerçevesine de büyük ilgi gösterdi ve eğlenceli kareler ortaya çıktı.

Akbatı AVYM çocuklar için her ay okuma atölyeleri düzenliyor ve minik okurları farklı yazarlarla ve kitaplarla bir araya getiriyor. Aralık ayında da çocuklara yılbaşı masallarının anlatılacağı okuma atölyesini Derya Özel yapacak.

akbati-avym-ozge-lokmanhekim-okuma-atolyesi-1

akbati-avym-ozge-lokmanhekim-okuma-atolyesi-3

akbati-avym-ozge-lokmanhekim-okuma-atolyesi-2

Haftalık E- Bültenimize Abone Olun!

SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN!
CLOSE
CLOSE