Kahvaltı & Brunch

Çağdaş Restoran

Bu mekandaki tüm etkinlikleri gör

Ümitköy’de yaşayan ailelerin evde yemek yapmaya üşendikleri (veya vakit bulamadıkları) zamanlar ve hafta sonunda tembel ve huzurlu kahvaltılar için önerebileceğim çok güzel bir yer var. Ümitköy’de Çağdaş Market’in yanında açılan Restoran kısmı.

Hem market alışverişinizi yapıp eve gitmeden bir kek ve kahve molası verebileceğiniz, hem de gözünüzün önünde pişirilen lezzetli yemeklerden yiyebileceğiniz, temiz, insancıl, rahat ve güzel bir mekan burası. Biz hem sulu yemeklerini, hem de isteğiniz üzerine pişirilen balık / et yemeklerini başarılı buluyor, oğluşumuza kolayca yediriyoruz… Kahvaltılar da açık büfe; çok geniş seçenekli ve lezzetli…

Bütçe sarsmayan fiyatlandırması ve sempatik çalışanları ile çocuklu aileleri kendisine çeken Çağdaş Restoran, tasarımında bizlerle empati de kurmuş. Mekan içerisindeki az basamaklı merdiven ve hemen yanındaki rampası engellilerin ve bebek arabalı ailelelerin hayatını kolaylaştırırken, mekan içinde çocukların sıkılmadan ve kafa göz yarmadan koşturmalarına izin veriyor. (Hatta Ateş merdiven çıkıp inmeyi buradaki alıştırmaları sayesinde pekiştirdi).

Bununla beraber, hem merdiven hem de asansör ile çıkılabilen 2. katta bulunan tuvaletler ve bebek bakım odası tertemiz ve bakımlı. Burada aynı zamanda bebişinizi sakinleştirip uyutabileceğiniz geniş koltuklu bir bölüm de var. Ben burada daha büyük çocukların başbaşa oyun oynadıklarını da gördüm. Ailelerden uzak ve cool ya hani….

Bebek bakım odasından aynı anda iki anne faydalanabiliyor. Konforlu bir ortam yaratan havalandırması, rahat emzirme koltukları, üstüne sermeniz için büyük boy kağıt havluların her daim hazır olduğu alt değiştirme masaları, sağdığınız sütün eşyalarını toparlayabileceğiniz sehpaları (ben vaktinde bu konuda çok sıkıntı çekmistim…) ile başarılı olduğunu düşündüğüm bebek bakım odaları anneler için kurtarıcı rölünün hakkını veriyor.

Otopark: Var
Vale Hizmeti: Yok
Bebek Bakım Odası: Var
Oyun Odası: Yok

Yazan: Meriç Tuna


Bültene üye ol