Anaokulları

Özel Küçük Prens Anaokulu

Bu mekandaki tüm etkinlikleri gör

Saint Joseph Lisesi Eğitim Vakfı Özel Küçük Prens Anaokulu, güçlü akademik kadrosu ve bireyin sağlıklı bir okul ortamında bütünsel gelişimini destekleyen Türkçe ve Fransızca eğitim programlarıyla çocukları ilkokula hazırlıyor. Bu programlar öğrencilerin gelişim özelliklerini, bireysel farklılıklarını ve yeteneklerini geliştirmek üzere yapılandırılmıştır.

Özel Küçük Prens Anaokulu'nda 37 - 48 ay grubunda tam gün yapılan Fransızca eğitimiyle kalıcı bir Fransızca edinimini ve erken yaşta konuşma becerisini kazandırmak hedeflenmektedir. Bu yoğun temel eğitimin ardından öğrenciler, 49 - 66 ay grubunda yarı zamanlı Fransızca ve Türkçe eğitimine katılmaktadırlar.

Anaokulunda 37 - 66 ay gruplarında uygulanan Fransızca Eğitim Programı’nın temel amacı; Fransızcanın zevkli ve eğlenceli bir şekilde edinilmesinin ilk adımlarını atmak, başlangıç seviyesinde iletişim için gerekli olan kelimeleri edindirmek, dinleme ve konuşma becerilerini geliştirmeye yönelik temel kazanımları sağlamak ve İlkokul 1. sınıf eğitim programına yönelik bir alt yapı hazırlamaktır.


Bültene üye ol