Spor Okulları

Merih Kenet Çocuk Yogası

Bu mekandaki tüm etkinlikleri gör

Sizin rahatlama tekniğiniz nedir? Günlük hayatın koşturmasından ister istemez hayatımıza giren ve ne yazık ki uzaklaştıramadığımız stresten arınmak, kendinizi dinlemek için ne yapıyorsunuz? Tercihiniz yoga ise Merih Kenet’i zaten biliyorsunuz. Peki Merih Kenet'te çocuğunuzla birlikte yoga yapabileceğinizi de biliyor musunuz? Çocuk yogası; 3-7 yaş grubu çocukların fiziksel,zihinsel ve ruhsal bedenlerini kuvvetlendirmek,huzurlu,dengeli ve uyum içinde sağlıklı bir bedene, akıl ve ruha sahip olmalarına yardımcı oluyor. Bu sayede enerjilerini dogru yöne kanalize etmelerini destekliyor. Hayal güçlerini canlı tutmayı ve kullanmayı da destekliyor. Böylece yaratıcılığı,kendine güveni, kendini ifade edebilme yeteneğini geliştiriyor. Bedenlerinin farkına varıyorlar. Sadece iskeletten ibaret olmadığımızı erken yaşta algılıyorlar, ruhlarının farkına varıyorlar. Böylece hem kendilerinin hem de çevrelerinin farkına vararak keşfetmeyi ve değer bilmeyi öğreniyorlar.

Çocuk yogası aynı zamanda sinir sistemini, iç organları ve salgı bezlerini uyarır. Yoga, uykusuzluk, hiperaktivite, öğrenim güçlükleri gibi sorunların önlenmesinde destekleyici etken olarak kullanılır.

Esneklik, denge, güç, koordinasyon becerilerini geliştirir. Stres kaynaklı birçok rahatsızlığı önlemeye yardımcı olmasının yanında, yaşamlarının herhangi bir döneminde stresle karşılaşmaları halinde onunla baş edebilecek gücü hem nefes hem de gevşeme teknikleri sayesinde öğrenirler.

Yoga ile erken yaşta tanışan çocuklar; kendine saygılı, insanlara saygılı, doğaya saygılı, hayata saygılı birer birey olurlar.

 


Bültene üye ol