Mekanlar

Pera Müzesi

Bu mekandaki tüm etkinlikleri gör

2005 yılında açılan Pera Müzesi, Suna ve İnan Kıraç Vakfı’nın nitelikli ve geniş ölçekli kültür-sanat hizmeti vermek amacıyla kurduğu bir özel müze.
1893 yılında mimar Achille Manoussos tarafından tasarlanan Bristol Oteli binası, 2005 yılında restore edilirken dış cephesi korunmuş, içi ise tam donanımlı bir müze haline getirilmiş.
Suna ve İnan Kıraç Vakfı’na ait “Kesişen Dünyalar”, “Anadolu Ağırlık ve Ölçüleri”, "Kahve Molası" ve “Kütahya Çini ve Seramikleri” koleksiyonlarını Koleksiyon Sergileri bölümünde görmek mümkün. Özellikle “Anadolu Ağırlık ve Ölçüleri” bölümü çocukların çok ilgisini çekmekte.
Pera Müzesi, Sürekli Koleksiyon Sergileri bölümü dışında dünyanın önde gelen müzeleri, koleksiyonları ve vakıflarıyla ortak projeler gerçekleştirerek ilgi çekici sergilere ev sahipliği yapmakta. Her yıl ulusal ve uluslararası eğitim ve sanat kurumlarıyla işbirliği yaparak genç sanatçıları destekleyen sergiler de düzenleyen Pera Müzesi, tüm sergilerini kitaplar, sözel etkinlikler ve çocuk eğitim programlarıyla da desteklemekte.
Pera Müzesi'nde gerçekleşen süreli sergilere paralel olarak düzenlenen, çocuklara yönelik eğitimlerin yanı sıra okul grupları için de eğitim programları organize ediliyor. Özel eğitim kurumları için belirli ücretler karşılığında düzenlenen eğitimler, devlet okulları içinse ücretsiz olarak gerçekleştiriliyor.
Giriş ücretleri ve ziyaret saatleri hakkında bilgi almak için lütfen iletişime geçiniz. müz


Bültene üye ol