Müzeler

Rahmi Koç Müzesi İstanbul

İletişim Bilgileri Detaylar

MEKAN Piri Paşa Mahallesi, Rahmi M. Koç Sanayi Müzesi, 34445 Beyoğlu/İstanbul, Türkiye

WEB SİTESİ www.rmk-museum.org.tr

TELEFON0 212 369 66 00

Bu mekandaki tüm etkinlikleri gör

Ülkenin en önemli grup şirketlerinden biri olan Koç Grubu’nun sorumluluğunda hayata geçirilen, modern ve müzecilik anlayışıyla yıllardır toplumu eşsiz bir tarihi yolculuğa çıkarıyor. Rahmi M. Koç Müzesi, sadece kendi ülkemize ait değil, geçmişten günümüze farklı ülkelere de ait tümdönemlerin endüstri ve mühendislik objelerinin vebelgelerinin toplanması, ev sahipliği yapılması, araştırılması, korunması ve sergilenmesine adanmış, kar amacı gütmeyen özel birkurum olma özelliğini taşıyor. Müze, koleksiyonlarını ve kaynaklarını, halkı bilgilendirmek, onları etkilemek; Türkiye genelinde müzeziyaretlerini yaygınlaştırmak ve endüstri tarihinin araştırılmasınıdesteklemek için kullanmaya devam ediyor.

Müzede mutlaka görülmesi önerilen bölümler arasında, Sergiler, Denizaltı, Fenerbahçe Vapuru, Haliç gezileri ve Hasköy Demiryolu yer alıyor. 

Çocuklara Özel

Müzede ayrıca çocuk ziyaretçilere alternatifler mevcut. Müzenin ziyarete açık olduğu günlerde, eğlenceli ve unutulmaz bir anı olacak doğum günü partileri düzenlenebiliyor.  Farklı aktivitelerle çocuklara değişik bir ortamda mutlu olma imkanı sunuluyor.

Müze Salı-Pazar günleri arasında aşağıdaki saatlerde açık: Salı – Cuma Günleri 10.00 – 17.00

Cumartesi – Pazar ve Bayram Günleri 10.00-18.00 (1Ekim - 31 Mart)

10.00-19.00 (1Nisan - 30 Eylül)

Müze Pazartesi günleri kapalı. Dini Bayramların arife ve birinci günü ile her yıl 31 Aralık ve 1 Ocak günleri müze kapalı.


Bültene üye ol