Müzeler

İstanbul Oyuncak Müzesi

İletişim Bilgileri Detaylar

MEKAN Göztepe Mahallesi, İstanbul Oyuncak Müzesi, 34730 Kadıköy/İstanbul, Türkiye

WEB SİTESİ http://www.istanbuloyuncakmuzesi.com

TELEFON0 216 359 45 50 - 51

Bu mekandaki tüm etkinlikleri gör

Dikkat İçeride Çocukluğunuz Var! Mutluluk Garanti!

Türkiye’nin ilk oyuncak müzesi olan İstanbul Oyuncak Müzesi’nin kurucusu güzel insan Sunay Akın’ın hep söylediği gibi, “Bu kapıdan içeri girerken çocuğunuzun elinden tutabilirsiniz ama çıkarken mutlaka diğer elinizde kendi çocukluğunuz olacak.”  O bir hikaye anlatıcısı, o geçmişte ve bugünde yaşanmış binlerce güzel hatırayı, birbirinden ilgi çekici anektodu, tarihte yaşamış önemli kahramanları, oyuncuları, futbolcuları ya da şöyle demek daha doğru -hayata renk katmış isimleri- bulan, tanıyan, hikayelerini okuyup bizlerle paylaşan bir gönül adamı… Ve her seferinde bizi şaşırtmayı, kalplerimize dokunmayı başaran çocuk kalpli bir şair Sunay Akın.

Müzeyi kurarken, bir istiridye içindeki inci hikayesinden yola çıkmış, gezdiği ülkelerdeki birbirinden renkli oyuncak müzelerine imrenip ‘Neden benim ülkemde olmasın?’ diyerek bu ülkenin biricik çocukluk müzesini hayata geçirmiştir.

Müze, tek tek katlardaki kronolojik oyuncak imal tarihleriyle burada anlatılabilse de buna lüzum görmüyoruz. Çünkü burayı, adım adım gezip, tek tek özenle bulunup saklanmış çocukluk hazinelerini yakından görmek, hissetmek gerekiyor.

Şairin gezip gördüğü ülkelerden alıp sunduğu bu değerli parçalar, yaşınız kaç olursa olsun, sizi her bakışta çocuğunuzla aynı heyecan ve mutlulukla kucaklıyor.

Müzede ayrıca her ay düzenlenen etkinlik takvimlerinde, çocuklara sohbet, kukla tiyatrosu, tiyatro oyunları gibi farklı aktivite ile kahvaltı, doğum günü gibi farklı organizasyonları gerçekleştirme imkanı sunuluyor.

İstanbul Oyuncak Müzesi’nin alt katında bulunan Müze Cafe’de çayınızı yudumlarken oyuncakların içinde düşlere dalacaksınız. Sizlere bir bebek evinin içindeymiş hissini yaşatan Müze Cafe'de çocuğunuzun da doğum gününü eğlenceli şekilde kutlayabilirsiniz. Müze Cafe'de yapılan doğum günlerinde Pelit ürünleri ikram ediliyor, sonrasında çocuklar müzenin organize ettiği bir atölye ya da etkinlik çalışmasına katılıyorlar.  Farklı bir doğumgünü planlıyorsanız, Müze Cafe'yi de listenize ekleyin!


Bültene üye ol