Müzeler

İstanbul Modern

Bu mekandaki tüm etkinlikleri gör

Şehrin en prestijli, en nitelikli sanat merkezlerinden biri olan İstanbul Modern, bir müze, sergi salonu, eğitim atölyesi ya da sinema gösterim alanların ötesinde bir yer, bir sanat platformu…İstanbul’un özel girişimle hayata geçirilen ilk ve tek sanat müzesi olan İstanbul Modern, uluslararası bir çerçevede farklı modern ve çağdaş sanat üretim ve ürünlerini araştırıp, toplayarak sanatseverlerin ilgisine sunuyor.

Süreli ve sürekli sergi salonları, fotoğraf galerisi, eğitim ve sosyal programları, kütüphane, sinema, restoran ve mağazası ile çok yönlü bir hizmet alanı yaratıyor..

Müzenin koleksiyonları, sergileri ve eğitim programları, her kesimden ziyaretçiye sanatı sevdirmeyi ve onların etkin biçimde sanata katılımlarını sağlamayı hedefliyor.

Yönetim Kurulu Başkanı Oya Eczacıbaşı’nın da ifade ettiği gibi, topluma sanatı görme, tanıma, sevme, onu özümseme ve gelişmeleri izleme olanağı sağlamayı vaat ederek kapılarını açmış olan İstanbul Modern, ziyaretini bir alışkanlık haline getirmeyi, izleyici kitlesini artırmayı ve sürekli ilgiyi çekmeyi sürdürüyor.

Daha önce hayatlarında müze gezmemiş olan bir kitleden modern sanat uzmanına, anaokulu çocuğundan üniversite üyelerine, anlaşılabilir ve cazip olan, toplumun paylaştığı çok yönlü bir iletişim platformu olma özelliğini gururla taşıyor.

  • Müzenin tüm etkinliklerine tekerlekli sandalyeyle ulaşılabiliyor.
  • Müzeye bebek arabasıyla giriş yapılabiliyor. 6 ay - 4 yaş arası çocuk sahibi ziyaretçiler, bebek arabalarını ücretsiz olarak kullanabiliyor.
  • Bebek arabalarını ödünç almak için ziyaretçiler, müze biletlerini göstererek, kimliklerini üst kat vestiyere bırakmaları yeterli.
  • Resim yapmak isteyen ziyaretçiler resim taburelerini vestiyerlerden alabiliyor.
  • Salonlarda sigara içmek, fotoğraf çekmek, salonlara yiyecek ve içecek sokmak yasak.
  • Müze ziyaretçilerinden şemsiye, büyük boy çanta ve bagajlarını vestiyere bırakmaları rica ediliyor.
  • Sinema gösterimleri için giriş kuponunuzu gişeden almanız gerekiyor. Yer kapasitesi sebebiyle her gösterim için belirli sayıda kupon veriliyor.

Ziyaret Saatleri Salı – Pazar: 10.00 - 18.00 Perşembe: 10.00 - 20.00 Pazartesi günleri kapalı. İstanbul Modern Sanat Müzesi, her yıl 1 Ocak'ta ve dini bayramların ilk günlerinde kapalı.


Bültene üye ol