Müzeler

Beşiktaş JK Müzesi

İletişim Bilgileri Detaylar

MEKAN Beşiktaş JK Müzesi Vodafone Park Dolmabahçe Caddesi Tarihi 19 Mayıs Kapısı Beşiktaş 34357 İstanbul

WEB SİTESİ bjkmuze@bjk.com.tr

TELEFON+90 (212) 948 1903

Bu mekandaki tüm etkinlikleri gör

Müzenin en önemli odak noktalarından biri de çocuk dostu bir müze olması. Beşiktaş JK çocuklara ve genç nesillere verdiği önemi müzesine de taşıdı. Tüm müze 3 yaşından itibaren tüm çocuklar için ebeveynleriyle, müze rehberleri ve eğitimcileri ile birlikte gezerken oynayabilecekleri ve keşfedebilecekleri biçimde tasarlandı. Müze içerisinde çeşitli alanlarda çocukların interaktif olarak deneyimleyebilecekleri bölümlerin yanısıra, çocuklara yönelik bir atölye alanı bulunmakta, programlanan zaman aralıklarında ve çeşitli konularda düzenlenen etkinliklerde, küçük dostlarla bir araya getirilecek.

<!--StartFragment-->

 

Müzenin spor kültürünü temsil etmesi ve çok yönlü olmasının yanı sıra, teknoloji ve etkileşim odaklı bir müze olması, Beşiktaş JK Müzesi’nin daha özel bir konumda olmasını sağlıyor. Müze, 50’den fazla dijital uygulama ile ziyaretçilere Kulübün spor dalları ile ilgili bilgiyi izleme ve etkileşimsel olarak deneyimleme olanağı  sunuyor. Kısa belgeseller niteliğinde görüntüler, dijital bilgi kioskları, sanal oyun ortamları, stat mappingleri bulunuyor. Ayrıca arttırılmış gerçeklik ile Vodafone Park’ta heyecanlı bir deneyim, futbol yıldızlarıyla ekranda buluşma, marşların söylenebileceği Karaoke odası ve rekor sahibi, taraftarın desibel rekoru odası müzenin öne çıkan dijital uygulamaları.  Bunların yanı sıra müzenin tamamında ziyaretçinin dokunarak deneyimleyebileceği ve keşfedebileceği etkileşimli alanlar da yer alıyor.

 

Spor faaliyetlerinin kültürel olarak sunulmasını ve toplumların sporda ulusal, uluslararası başarılı olmuş değerlerinin gelecek nesillere ulaştırılmasını sağlayan spor müzeleri, geçmişten günümüze spor faaliyetlerinin gelişiminin sergilenmesinde yardımcı olan müzeler olarak önemli bir misyonu üstlenmektedir.  Bu vizyon ile hareket eden Beşiktaş JK Müzesi,  çok yönlü içeriği ve tasarımı ile bu alanda ülkemizde bir ilk olma özelliğini taşıyor ve öncü rolü üstleniyor.


<!--EndFragment-->

   


<!--EndFragment-->

<!--EndFragment-->


Bültene üye ol