Kurslar & Atölyeler

Kitchen Creates - Yaratıcı Mutfak Atölyesi

Bu mekandaki tüm etkinlikleri gör

Kitchen Creates Yaratıcı Mutfak Atölyesi için ‘yemek bir iletişim aracıdır’. KITCHEN CREATES Yaratıcı Mutfak Atölyesi 2015 yılında Merve İşeri tarafından kuruldu. Her yaştan bireye hitap eden bir öğrenim ve keyif alanı oluşturmak amacıyla tasarlanan bir projenin eseridir. Bireysel, kurumsal ve çocuklara yönelik yemek atölyeleri ile yemek ve yemek kültürünü oyunlaştırma tekniği ve eğlence faktörü ile bireylere aktarır.

Merve İşeri, Gastronomi ve Mutfak Sanatları bölümünden mezundur. Her yaştan bireyin yeme içme algısı ve keyfini maksimum düzeye taşımayı amaç edinen işletmesinde aynı zamanda eğitmen şef olarak görev yapmaktadır. Yeme İçme Profesyonelleri Derneği yönetim kurulu üyesi Merve İşeri, Gastronomi ve Mutfak Sanatları eğitiminin Türkiye’de gelişmesi için projeler yürütmektedir.

Yemeğin kişisel gelişimdeki ve iletişim açısından önemini iyi bilen ve bu bilinci yaymaya çalışan Kitchen Creates atölyelerin yanı sıra danışmanlık, profesyonel eğitimler, çok disiplinli aktiviteler, catering ve çekim/styling hizmetleri vermektedir.

Çocuklarımız geleceğimizdir ve Kitchen Creates ekibi çocuklarımızın sağlıklı bireyler olarak yetişmesi için olarak çalışıyor. Yemek yapmak çocukların ince ve kaba motor becerilerini geliştirir, aynı zamanda zihinsel gelişimlerini destekler. Analitik düşünme ve yaratıcılığı geliştirmeye faydalıdır, bununla birlikte çocuklara takım çalışmasını öğretir. Bu kazanımlar sayesinde çocuklar duygularını dışa vurma ve kendilerini ifade etme konusunda gelişirler.

Kitchen Creates ekibine göre, tüm çalışmalarında özgünlük, özgürlük ve yaratıcılık onlar için olmazsa olmaz, onları daima ileri taşıyan değerlerdir.


Bültene üye ol