Çocuk Dostu Oteller

Türkbükü Hilton Otel

Bu mekandaki tüm etkinlikleri gör

Ailecek bu yaz tatilimizi geçen sene olduğu gibi çocuk dostu ve her şey dâhil bir yerde yapmaya karar verip rotamızı bu sefer Bodrum Türkbükü’ndeki Hilton Otel’e çevirdik. Buraya 2 sene önce Eylül sonunda eşimle birlikte çocuksuz olarak gelip konaklamıştık ve oldukça memnun kalmıştık.

Her şeyden önce tesisin denizi mükemmel. Kendine ait özel koyunda dalgasız ve balıklarla birlikte yüzdüğünüz tertemiz bir denizi, uzun geniş bir iskelesi ve kumsalı mevcut. Bu da çocuklu bir aile olarak Hilton Türkbükü’nü tercih etmemizin en önemli sebeplerindendi.

Otel yokuş bir alana konumlandığı için bebekli-pusetli aileler için biraz zahmetli olabiliyor. Odaların bulunduğu katlardan yemek salonuna, oradan da plaja inmek için biraz yokuş ve bayır kat etmek gerektiğinden pusetli ailelere pek önermiyorum. Ancak Ayşe artık 4 yaşında olduğu ve biz son 2 senedir pusetsiz seyahat ettiğimiz için bu durum bizim için hiç problem olmadı. Hatta ve hatta kahvaltı sonrası sabah sporu olarak değerlendirdik sahile inişteki 5 dakikalık yürüme mesafesini.

Biz deniz seven ve havuzla arası pek iyi olmayan bir aile olduğumuz için havuzların olduğu tarafa hiç gitmedik diyebilirim. Ancak tesiste biri su kaydıraklı, biri yarı olimpik olmak üzere toplam 4 adet açık yüzme havuzu bulunmakta.

Bunun haricinde odalar son derece geniş, ferah ve temiz. Kat hizmetleri 7/24 hizmet veriyorlar ve odadaki her türlü ihtiyacınızı güler yüzle karşılıyorlar.

Yeme-içme olayına gelince 2 sene önce eşimle birlikte gittiğimizdeki lezzet kalitesi bu sene pek yoktu. Ancak alakart restoranlar bu konudaki eksikliği giderebiliyor.4 gecelik konaklamamız süresinde bir gece İtalyan restoranında bir gece de Ege yemekleri servis eden alakart restoranlarda yemek yedik ve memnun kaldık. Ana restoranda ise sabah kahvaltısı, öğlen yemeği ve akşam yemekleri açık büfe şeklinde servis ediliyor. Çocuklar ve bebekler için menüde haşlanmış sebzeler ve her çeşit sebze ve et yemekleri, çorbalar vs mevcut. Mama sandalyeleri talebe cevap verecek yeterlilikteydi.

Her şey dâhil olduğundan gün içinde gerek havuz başında gerekse plajda gözleme, döner, simit-ayran, kurabiye ikramları da mevcuttu.

Çocuklar için aktivite ve eğlence konusunda tam anlamıyla çocuk dostu bir otel olduğunu söyleyebilirim. Havuzların olduğu geniş alanda çocuklar için ayrılmış aktivite alanında kum boyama, t-shirt boyama faaliyetlerinin yanı sıra top havuzu, oyun parkuru ve jetonlu oyunlar da mevcut.

Ayşe bu tatili (öğlen odada dinlenme saatleri hariç) tüm gün deniz kenarında kumdan kaleler yaparak, bol bol yüzerek, yeni arkadaşlar edinip onlarla gerek deniz kenarında gerekse gölge alanlarda çeşitli oyunlar oynayarak, akşamları da yemekten sonra otelin mini disco’sunda kalan son enerjisini de yaşıtlarıyla birlikte şarkılar eşliğinde bol bol dans ederek geçirdi.

Hilton Türkbükü’nü tercih edecek olan çocuklu, bebekli-pusetli ailelere önerim odalarını rezervasyon sırasında asansörlere ve ana restorana yakın bir yerlerden istediklerini belirtmeleri. Zira otelin enine doğru genişleyen mimarı yapısı sebebiyle tesisin en uç kısımdaki odalardan ana restorana ve sahile ulaşım biraz zaman almakta. Ancak bu durumu da her daim hazırda bekleyen otelin servisleri tesiste sizi istediğiniz yere kolayca ve zahmetsiz ulaştırıyor.

Eğer tüm tatili tesiste geçirip, her şey dâhil bir konseptte çocukların da güzel vakit geçireceği Bodrum bölgesinde bir tatil arıyorsanız Hilton Bodrum Türkbükü tüm bu ihtiyaçlara cevap verebilecek kapasitede bir otel.

Ayşe artık büyüdüğü ve birçok konuda ( uyku- yemek vs) bizlere ayak uydurabildiği için önümüzdeki senelerde yaz tatillerimizi daha çok çevre gezileri ,tekne turları ağırlıklı olmak üzere oda-kahvaltı butik bir otel konseptinde planlamaya niyetliyiz. Şimdiden çocuk dostu butik oteller arayışına başladım bile.

Yazan: İrge Öztuzcu


Bültene üye ol