Çocuk Dostu Oteller

Alaçatı Ayazma Otel

Bu mekandaki tüm etkinlikleri gör

Bu seyahat için aylar öncesinden hazırlanmıştık. İlk defa 4 anne ve 3-4 yaşlarında 4 çocukla birlikte 5 gün tatil kaçamağı yapacaktık. Seyahatimizin rotası Ege’de en sevdiğimiz yer olan Alaçatı – Çeşme oldu. Çocuklara uygun bir program ile bu tatili keyifle geçirecektik. Öncelikle tatil için hazırlıklarımızı yaparken her anne çocuk için 1 bavul ve 1 bebek arabası almaya karar verdik. Özel ilaçların dışında ortak kullanılan ilaçları (ateş düşürücü, antibiyotik, sinek / böcek ısırığı için krem vs) kum oyuncaklarını, yolda yenecek atıştırmalık yemişleri, ıslak mendilleri aramızda paylaştırdık. Oğlum Can’ın pek bebek arabası tutkusu olmadığından ben bebek arabası almadım. Seyahat bitiminde bebek aramasını almadığım için pişman da olmadım. Çünkü öğlenleri plajdan ya da denizden akşamüstü otele geçerken arabada uyuduğu için rahattım. Alınabilir, tercih meselesi. Uçakta çocuklar ve biz çok rahat bir seyahat yaptık, tabii ki aynı yaşlarda olan 4 çocuğun etrafa verdiği ses ve kahkaha gürültüsünü saymazsak.

Daha önce de kaldığımız Alaçatı Ayazma Otel sahipleri Yüksel Bey ve Esin Hanım bizleri yine tüm sıcaklıkları ile karşıladılar. Yaklaşık 10 odası olan bu butik tesis İstanbul’un karmaşıklığından Alaçatı’ya kaçan çiftin gerçekten özenli misafirperverlikleri ile benim için vazgeçilmez. İlk defa oğlum Can’a hamileyken gitmiştik, daha sonra gittiğimşzde Can 18 aylıktı. Bu sebeple bu seyahatte de kendi evimiz gibi rahat edeceğimiz bir yer seçtik. Tesis Alaçatı çarşının tam içerisinde ancak gürültüden uzak bir sokakta fakat kapıdan çıkıp 100 metre gittiğinizde Alaçatı’da meşhur Orta Kahve’nin önüne çıkıyorsunuz. Bu sebeple bize akşamları büyük kolaylık oldu. İsteyen arkadaşlarım gezmeye devam etti, isteyen odasında dinlenmeye geçti. Grup halinde gidilen tatillerin en büyük dezavantajı birlikte hareket etmektir.  Biz bunun zorluğunu hiç yaşamadık.

Ailecek veya yalnız tatile gitmek isteyenler hem denize yakın hem de sakin bir yer arıyorlarsa Ayazma Otel tam onlara göre.

Yazan: Ebru Uncuoğlu


Bültene üye ol