Açıkhava & Eğlence

Harikalar Diyarı

Bu mekandaki tüm etkinlikleri gör

Türkiye’nin en büyük parkı olan Harikalar Diyarı, aynı zamanda Avrupa kıtasının da en büyük kentsel parklarından birisi. Park alanının doksan iki bin metrekaresini suni göletler oluşturmakta, bu göletlerin içerisinde kayıklar ve su bisikletleriyle gezmek mümkün. Su alanları olarak planlanan Harikalar Diyarı içinde, çocuklar için Masal Adası da yer alıyor. Özel bir peyzaj ve ışıklandırma sistemiyle yapılan Masal Adası’nda, çeşitli masal kahramanlarının kendilerine has mekanlarında canlandırıldığı ve filmlerinin gösterildiği on iki adet cep sineması bulunuyor.

Parkın içine kurulan gençlik merkezinde yarı olimpik yüzme havuzu, engelliler için yüzme havuzu, engelli çocuk kreşi, kütüphane, halı saha, voleybol, basketbol sahası, masa tenisi, satranç, langırt, bilardo, internet salonları, müzik aletleri kullanma kursları, yabancı dil, diksiyon kursları ve kondisyon aletleri bulunuyor.

Parkta, hem kültürel faaliyetlere katılıp hem de ailenizle birlikte piknik alanlarından faydalanarak gününüzü geçirebilirsiniz.


Bültene üye ol