Açıkhava & Eğlence

EXPO 2016 Antalya Çocuk Adası

Bu mekandaki tüm etkinlikleri gör

EXPO 2016 Antalya sergi alanı içerisinde yer alan Türkiye’nin ilk ‘Çocuk Adası”, gün boyu renkli aktivitelere sahne oluyor. İçerisinde konsept grup çalışmaları ve çeşitli atölyelerin yer aldığı Çocuk Adası’nda çocuklar eğlenerek öğreniyor. Atölyelerde uçurtma, heykel, boya, origami gibi çalışmalar yapan çocuklara sertifika da veriliyor.

Yaklaşık 8 bin metrekarelik alana inşa edilen, 100 metre çapındaki oyun adasında kitre bebek, neşeli çiftlik, yeraltı kaynakları ve eğlenceli bilim dünyası konsept grup çalışmaları yapılıyor.

Kitre Bebek yapım atölyesinde çocuklar kitre bitkisini tanıyor ve bu bitkiden yaptıkları heykellerle kendi bebeklerinin sahibi oluyor. Bu atölyede ayrıca Selçuklu dönemine ait ceviz vurma ve nal taşı oyunları da oynanıyor.

Neşeli Çiftlik isimli konsept grup çalışmasına katılan çocuklar ise çiftçi önlüğü, hasır şapka ve çizme giyerek kuyu, yayık ayran fıçısı, rüzgar gülü tarlası, küçük ve büyükbaş hayvan ahırlarını görerek, tohum ekiyor ve sebze toplayarak çiftlik hayatını yakından öğreniyor.

Yeraltı Kaynakları çalışmasına katılan çocuklara da ülkemizde yer alan yeraltı kaynaklarından oluşan bölümde madenlerin ilk halleri, nasıl çıkarıldığı, nerelerde kullanıldığı hakkında bilgiler veriliyor. Maden arama istasyonunda çocuklar kendilerine verilen bir torba kumu eleyerek, kumlar içerisine gizlenmiş olan renkli taşları bulmaya çalışıyor.

Eğlenceli Bilim Dünyası çalışmasında ise çocuklar fizik kuramlarını eğlenceli ve interaktif şekilde uygulama şansı buluyor. Çocuklar burada ayrıca basit deneylerin de nasıl yapıldığını öğreniyor.

Çocuk Adası’nda yer alan 10 farklı alternatifli atölye çalışmalarında ise çocuklar, bir yanda kendi uçurtmalarını yapıyor, bir yanda ritm atölyesine katılarak içlerindeki müzisyeni ortaya çıkarıyor. Origami, kâğıt heykel, geri dönüşüm atölyesi ve boyama atölyelerinde keyifli bir gün geçiren çocuklar hem yaratıcılıklarını artırıyor hem de el becerilerini geliştiriyor.

Ziyaret saatleri ve giriş ücretleri hakkında bilgi almak için lütfen iletişime geçiniz.


Bültene üye ol