Açıkhava & Eğlence

Brazilian Soccer Schools

Bu mekandaki tüm etkinlikleri gör

Brazilian Soccer Schools Simon Darcy Clifford'un 16 sene önce Brezilya'ya ülkenin futbol başarısının sırlarını araştırmaya gitmesi ile doğmuştur. Bir ilkokul öğretmeni iken Brezilya'da Pele, Zico, Rivelino, Socrates gibi efsaneler ile konuşmuş ve İngiltere'ye dönüşünde Brezilya stili futbol okulunu başlatmıştır. Yaklaşımı hem top tekniği ve kontrolünü mükemmelleştirirken hem de fiziksel güç ile kondüsyona önem vermektir. 

Brazilian Soccer Schools 5-16 yaş arası çocuk ve gençler için futbola en iyi başlangıcı sağlamak için kurulmuş. Pele, Zico, Ronaldo, Ronaldinho gibi büyük oyuncuların futbola başladığı Futebol de Salão oyununu temel alan bir müfredata sahiptir. Simon Darcy Clifford'un Güney Amerika'ya yaptığı Brezilya futbolunun büyüsünü anlamaya yönelik araştırma gezisinin ardından 1996 yılında İngiltere'nin Leeds şehrinde kurulmuştur. Halen merkezi Leeds'de olup dünyanın dört bir yanındaki BSS merkezlerinde haftada 500.000'in üzerinde çocuk futbol eğitimi almaktadır.

Brazilian Soccer Schools, sadece Futebol de Salâo'dan ibaret değildir. Bir motivasyon ve ödüllendirme sistemidir. BSS eğitim sistemi, Skills Badge Scheme ile beraber ilerlemektedir. First-Step ve Kick-Start ödüllerinden başlayarak ardından 1'den 5'e kadar sıralanmaktadır. Program odaklı çalışma ile her şeyin mümkün olduğunu göstermeyi amaçlar.

1930'lu yıllarda Güney Amerika’da doğmuştur. Brezilya’da çok popüler olmuştur. Hemen tüm büyük Brezilya’lı oyuncuların futbolu başladığı oyundur. Ronaldinho, Ronaldo, Zico ve ülkemizin çok yakından tanıdığı Alex de Souza sadece birkaç örnektir. Hızlı dinamik bir oyundur. Hızlı düşünme,hızlı hareket etme yeteneklerini geliştirir.

BSS, her bir yaş grubu için tüm seneye yayılmış bir müfredat yani antrenman programına sahiptir ve devamlı gelişmektedir. Eğitim futbolun gerektirdiği her şeyi kapsıyor. Eksiksiz oyuncuları yetiştirmek adına futbolcu gelişimini bugüne kadar hayal edilmemiş seviyere çıkarmayı hedefliyor.

Mekanda aynı zamanda futbol temalı doğum günü partileri de düzenlenmekte.


Bültene üye ol