Kış Kampları

Bilge Adam Akademi Kış Okulu

Bu mekandaki tüm etkinlikleri gör

Çocuklar ve Gençler Yazılım, Tasarım ve Robotik Öğreniyor

Bilge Adam Akademi’nin ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine özel Kış Okulları, bu ay başlıyor.

Bugün çocuklarımız bilgisayar veya tablet başında fazlasıyla zaman geçiriyorlar. Ama aslında bu teknolojiyi sadece tüketmek demek... Oysa Bilge Adam Akademi, onların aynı zamanda teknoloji üretebilen kişiler olmasını hedefliyor. Bilişim eğitimlerinde Türkiye’nin en köklü kurumlarından olan Bilge Adam Akademi, çocuklara, hızla değişen dünyadaki yaşamlarının vazgeçilmez bir parçası olacak bilgileri kazandırmayı amaçlıyor.

Özellikle küçük yaşlarda alınan kodlama eğitimi, çocukların analitik düşünme ve problem çözme becerilerinin gelişmesinde oldukça etkili. İleride hangi mesleği seçerlerse seçsinler, artık gençlerden teknolojiye hakim olmaları bekleniyor. Ayrıca bilişim günümüzde en hızlı büyüyen ve gelişen, nitelikli uzmanın en çok arandığı sektörlerin başında geliyor.

Bugüne dek 100 binden fazla mezunu bulunan Bilge Adam Akademi, ilk dönemi Ekim 2016'da başlayacak olan Kış Okulları'nda ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine yazılım ve tasarım eğitimleri verecek. Bakırköy, Beşiktaş, Kadıköy, Ankara ve İzmir şubelerinde düzenlenecek Kış Okulları’nda farklı seviyelere algoritma, kodlama, robotik, 3D tasarım ve 3D printing öğretilecek.

Gerçek hayatta kullanılan yazılımların; çocukların ve gençlerin öğrenebileceği şekilde aktarıldığı, birebir uygulamalı eğitimlerimiz hakkında detaylı bilgi almak ve kayıt olmak için 444 33 30 numaralı çağrı merkezini arayabilir veya www.bilgeadam.com/akademi sayfasını ziyaret edebilirsiniz.


Bültene üye ol