Tiyatro / Müzikal

Tiyatro: Aslan Kraliçe Barki Misler Ülkesinde

FİYATI 25.00
ETİNLİK ZAMANLARI
Akatlar Kültür Merkezi Detaylar

MEKAN Akatlar Kültür Merkezi
Akat, Zeytinoğlu Cd. No:6, 34335 Beşiktaş/İstanbul, Türkiye
Bu mekandaki tüm etkinlikleri gör

WEB SİTESİhttp://www.besiktas.bel.tr

TELEFON0 212 351 93 82

Kahraman Aslan Kraliçe Barki, Dünyayı çöplerden kurtarmak için Misler Ülkesine doğru yola koyulur. Çünkü Misler Ülkesinde bütün çöpler tekrar işe yarar hale getirilmektedir.
Yolda pet şişeye rastlar. Pet şişe kapağı daha açılmamış bir sudur. Kapağı açılmadığı sürece çöp olmayacağını düşünür. Ama çöp görevlileri onu çöp kamyonuna atmak isteyince Barki ile birlikte saklanıp kurtulur. Barki Misler Ülkesini Pet şişeye anlatır ve beraber yola koyulurlar.

İkinci sahnede korkan ve içilmiş bir Kutu Kola’ ya rastlarlar. Korkmasının sebebi etrafındaki bütün çöplerin çöp kamyonuyla gitmesidir. O bir çukura düştüğü için kurtulmuştur. Çöp olmak istememektedir. Barki ve pet şişe bir şarkıyla Misler Ülkesinin amacını anlatır. Üçü de yola koyulur.

Üçüncü sahne de ise yarı beline kadar toprağa gömülü çok eski bir vişne suyu kutusunu görürler. Yıllardır oradadır, çok yaşlanmıştır. Kimse onu görmediği için her şeyden umudunu kesmiştir. Barki ve arkadaşları O’na yardım edip topraktan çıkarırlar. Misler Ülkesini anlatırlar. Vişne suyu kutusu zor yürümesine rağmen arkadaşlarının yardımıyla Misler Ülkesine doğru yola koyulur.

Dördüncü sahnede, sahnenin ortasında bir ağaç vardır. Kahramanlarımızın elindeki haritanın yolu buraya kadardır. Bundan sonrasını bu konuşan, şarkı söyleyen ağaca sormak zorunda kalacaklardır. Ağaç ise gerçekten oraya gitmek istediklerini öğrenmek için kahramanlarımızı bir sınavdan geçirir. Sınavı başaran Dörtlü adresi ağaçtan öğrenip tekrar yola koyulur ve Misler Ülkesine Ulaşırlar.

Biletler için Biletiva sitesini ziyaret edebilirsiniz


Bültene üye ol

Bu kategorideki benzer etkinlikler
26 Şub
 
İstanbul - Asya Kozyatağı Kültür Merkezi - Kukla Gösterisi : Canko
19 Şub
 
İstanbul - Avrupa Zübeyde Hanım Kültür Merkezi - Arımaya ve Çiçek Perisi
04 Mar
 
İstanbul - Asya Kozyatağı Kültür Merkezi - Tiyatro: Robinson ile Cuma Şenlikli Ada

İlginizi Çekebilir
25 Şub
 
Kocaeli Kocaeli Sabancı Kültür Merkezi - Müzikal: Rafadan Tayfa
19 Şub
 
İstanbul - Avrupa Massk Sahne - Tiyatro: Afacan Periler Dünyasında
26 Şub
 
Bursa Merinos AKKM - Niloya Müzikali 2