Atölyeler

Atölye: Sadako Sasaki’yi Anma Günü

ETKİNLİK YAŞI6+

FİYATI 13.00
ETİNLİK ZAMANLARI
İstanbul Oyuncak Müzesi , İstanbul - Asya Detaylar

MEKAN İstanbul Oyuncak Müzesi
Göztepe Mahallesi, İstanbul Oyuncak Müzesi, 34730 Kadıköy/İstanbul, Türkiye

WEB SİTESİhttp://www.istanbuloyuncakmuzesi.com

TELEFON0 216 359 45 50 - 51

Bu mekandaki tüm etkinlikleri gör

İstanbul Oyuncak Müzesi açıldığı ilk günden beri tüm dünyada barışın simgesi haline gelen Sadako Sasaki’yi, bu sene de 5 Ağustos Pazar günü Japon ve Türk misafirlerin katlımıyla anıyor..

II. Dünya Savaşı’nda Japonya’nın Hiroşima kentine atlan atom bombasının yaratığı büyük yıkımdan etkilenenlerden biri de 12 yaşındaki Sadako Sasaki’dir. Hastalanan Sadako, iyileşmek ve arkadaşlarıyla tekrar koşup oynamak için kağıtan 1000 adet turna kuşu yapmaya karar verir. Çünkü bir Japon inancına göre kağıtan 1000 adet turna kuşu yapan kişinin dileği gerçekleşir fakat Sadako 1000 adet turna kuşunu tamamlayamaz, hayata gözlerini yumduğunda başucunda 645 adet turna kuşu durur.

Bu büyük yıkımın bir daha yaşanmaması ve barışın tüm dünyada hissedilmesi adına Sadako Sasaki’nin tamamlayamadığı turna kuşları dünyanın birçok yerinde barış dilekleriyle tamamlanmaya çalışılır. 

İstanbul Oyuncak Müzesi olarak bu yıl da Japon ve Türk misafrleriyle birlikte barışın simgesi haline gelen turna kuşlarını yapacak ve barış, hoşgörü dilekleriyle yapılan turna kuşlarını Japonya Konsolosluğu ile Hiroşima’daki Barış Parkı’nda yer alan Sadako Sasaki heykeline bırakacaklar. Gökçen Atamgüç eğitmenliğinde gerçekleşecek etkinliklerde çocuklar ilk önce Japon geleneksel kağıt katlama sanat origami ile Sadako Sasaki’nin tamamlayamadığı turna kuşlarını tamamlayacak daha sonra da beyaz güvercinleri yapıp, temsili olarak barış temennileri ile gökyüzüne uçuracaklar.


Bültene üye ol

Bu kategorideki benzer etkinlikler
5-10
28 Tem
 
İstanbul - Asya Masal Müzesi - Atölye: Mask ve Maske Atölyesi
5-9
22 Tem
 
İstanbul - Avrupa MSA - Atölye: Küçük Gurme 1
6-12
21 Tem
 
İstanbul - Asya Masal Müzesi - Atölye: Masal Arkadaşım Bez Bebek Atölyesi

İlginizi Çekebilir
4-6
24 Tem
 
İstanbul - Avrupa Pera Müzesi - Atölye: Eyvah Başıma Güneş Geçmesin!
5-11
23 Tem
 
İstanbul - Avrupa Turkcell Platinum Offroad Park - Aktivite: Forestcamp 2018 - Günübirlik Yaz Kampı
5-6
19 Ağu
 
Bursa Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi - Atölye: Sihirli Eller Mutlu Yüzler