Atölyeler

Atölye: Mancınık Yapma Deneyimi

ETKİNLİK YAŞI5-12

FİYATI 50.00
ETİNLİK ZAMANLARI
Bu mekandaki tüm etkinlikleri gör

Mancınık Yapımı Deneyiminde çocuklar; Düşyeri Eğitmenlerinin hikayelerle süslediği bir anlatımla birlikte, basit makinelerden biri olan Mancınık yapma deneyimi içine girerler.  Demonte halinde olan ahşap parçalar, eğitmenlerin anlatımıyla birleştirilerek Mancınık’ın yapım aşaması gerçekleştirilir.  Deneyim sonunda çocuklar, potansiyel enerjiyi kinetik enerjiye çeviren bir makineye sahibi olurlar. Yani duran bir cismi hareket eden bir cisme dönüştürürler.

Bir cismin, nesnenin bir yerden uzak mesafede bir yere ulaştırılmasında kullanılan mancınıkların mekanizması yaylanma ve gerilme gücüne dayanır. Bu gücü, renkli ponponlarla uygulamalı göstererek çocuklarımızın büyük keyif almasını sağlamaktayız. Böylelikle çocuklarımız hem eğlenmiş hemde öğrenmiş olacaklardır.

Yapıcılık ve yaratıcılık yönlerini geliştirir. El ve göz koordinasyonunu sağlar. Analitik düşünme becerileri artar. Enerji dönüşümlerinden hareketle, enerjinin korunduğu sonucunu çıkarır. Potansiyel ve kinetik enerjilerin birbirine dönüşebileceğini örneklerle açıklar. İnovasyon ve icada yönelik yeni yaklaşımları dener, yeni ürünler tasarlar Farklı geometrik cisimleri kullanarak modeller , yapılar oluşturur. Nesneleri yeni şekiller oluşturacak biçimde bir araya getirir. Küçük kaslarını kullanarak belirli bir güç gerektiren hareketleri yapabilir. Farklı materyalleri kullanarak üç boyutlu çalışmalar yapar. “Ben de yapabilirim” düşüncesine sahip olur.


Bültene üye ol

Bu kategorideki benzer etkinlikler
1-15
27 Şub
 
İstanbul - Asya Fenerbahçe Düşyeri Çocuk Tiyatrosu ve Deneyim Kulübü - Atölye: Ahşap Düşler Deneyimi
4-12
10 Mar
 
İstanbul - Asya İstanbul Oyuncak Müzesi - Atölye: Benim Tuvalim Tasarım Atölyesi
3+
01 Mar
 
İstanbul - Asya İstanbul Oyuncak Müzesi - Atölye: Tahta Oyuncak Boyama Atölyesi

İlginizi Çekebilir
3+
03 Mar
 
İstanbul - Asya Akasya Kültür Sanat - Tiyatro: Çirkin Ördek Yavrusu
5-14
03 Mar
 
İstanbul - Avrupa Maker Çocuk - Aktivite: Maker Panayırı
07 Nis
 
Ankara 50. Yıl Dört Mevsim Tiyatro Salonu - Tiyatro: Minyonlar Müzikali 3