Atölyeler

Atölye: Balon Araba Deneyimi

ETKİNLİK YAŞI5-12

FİYATI 50.00
ETİNLİK ZAMANLARI
Bu mekandaki tüm etkinlikleri gör

Balon araba  deneyiminde çocuklar, ahşap malzemeden olan demonte parçaları birleştirerek oluşturacakları arabalarını, balon aracılığıyla etki ve tepki kuvvetleri ile nasıl hareket ettireceklerini deneyimleyecekler.

Newton’un üçüncü yasasına göre her etkiye karşılık bir tepki vardır. Etki ve tepki eşit büyüklükte ancak zıt yönlüdür. Bu deneyimimizde etki ve tepki kuvvetlerinin nasıl oluştuğunu gösteren bir düzenek hazırlayacak olan çocuklarımız, deneyim sonunda balon içinde sıkışan havanın basınç farkından dolayı hızlı bir biçimde dışarı çıktığını ve ahşap aracına etki ederek bir kuvvet uyguladığını gözlemler. Çocuklarımızın yaptığı araç, etkiye tepki olarak balondan çıkan havaya zıt yönde tepki göstererek hareket eder.

Yapıcılık ve yaratıcılık yönlerini geliştirir. El ve göz koordinasyonunu sağlar.Analitik düşünme becerileri artar. Basınç ve itme kuvveti arasındaki kuvveti açıklar. Balonun içinde sıkışan havanın basıncının dışarıdaki havanın basıncından fazla olduğunu açıklar.Sürtünme kuvvetinin, kinetik enerjide bir azalmaya sebep olacağını fark eder. Etki ve tepki kuvveti hakkında bilgi sahibi olur. İnovasyon ve icada yönelik yeni yaklaşımları dener, yeni ürünler tasarlar.  Farklı geometrik cisimleri kullanarak modeller , yapılar oluşturur. Küçük kaslarını kullanarak belirli bir güç gerektiren hareketleri yapabilir. Farklı materyalleri kullanarak üç boyutlu çalışmalar yapar. Çocuklarınız, “Ben de yapabilirim” düşüncesine sahip olur.


Bültene üye ol

Bu kategorideki benzer etkinlikler
3+
01 Mar
 
İstanbul - Asya İstanbul Oyuncak Müzesi - Atölye: Tahta Oyuncak Boyama Atölyesi
3+
04 Mar
 
İstanbul - Asya İstanbul Oyuncak Müzesi - Atölye: Bir Bavul Masalı
1-15
27 Şub
 
İstanbul - Asya Fenerbahçe Düşyeri Çocuk Tiyatrosu ve Deneyim Kulübü - Atölye: Ahşap Düşler Deneyimi

İlginizi Çekebilir
5+
04 Mar
 
İstanbul - Asya Haldun Taner - Tiyatro: Yaşasın Barış
2-14
03 Mar
 
İstanbul - Asya Fenerbahçe Düşyeri Çocuk Tiyatrosu ve Deneyim Kulübü - Tiyatro: Hazine Macerası
3+
03 Mar
 
İstanbul - Asya İstanbul Oyuncak Müzesi - Tiyatro: İbiş ve Arkadaşları'nın Maceraları Kukla Tiyatrosu