Atölyeler

Atölye: Nefesle Dans Terapisi

ETKİNLİK YAŞI6+

FİYATI 50.00
ETİNLİK ZAMANLARI

Dans terapisti ve yaşam koçu Filiz Şahinbaş eğitmenliğinde gerçekleştirilecek olan Nefesle Dans Terapisi'nde; çocuklar ve onlara eşlik edecek yetişkinler, bedenleri aracılığıyla kendilerini ifade etmeyi, bloke olan bölgelerinin farkına varmayı ve potansiyellerini keşfetmeyi deneyimleyecek.

Çocuklar için yaş sınırı 6 olup, her çocuğun yetişkin ile katılması gerekmektedir. Söz konusu ücret iki kişilik katılım bedelidir. Etkinlik iki saat sürmektedir.

Eğitmen Hakkında/Filiz Şahinbaş: İstanbul doğumlu Filiz Şahinbaş henüz çok küçük yaşlarda içindeki ritim aşkına uyumlanarak "Hayat Yol'unu" dans ile çizdi. Konservatuar ve derneklerden aldığı eğitimlerle yurtiçi ve yurtdışında birincilikleri oldu. 1987-92 yılları arasında profesyonel dansçı olarak yol alırken "artık yaşım dans için uygun değil" deyip reklamcılık okumak için Akademi İstanbul'a kendini ve oğlunu da anaokuluna kaydettirdi. Annelik ve kariyer süreci yıllar içinde yoğun bir biçimde sürerken yine "mutlu olmak" adına "kendini bulma yoluculuğu"na adım attı. Önce nefes ile tanışıp, tüm olumlu etkilerini hayatına kattıktan sonra "dans her yaşa uygun" farkındalığı ile ilk gözağrısı dansa dönüş yaptı. Prof. Dr. Sohee Chu'dan aldığı "Nefesle Dans Terapisi" ve "Beden, Zihin Bütünlüğü" eğitimleri sonucunda dansta yeni bir bakış açısı geliştirdi. Yetişkin ve çocuklara hem bireysel hem de grup terapileri yapmakta. Bir çok sosyal sorumluluk projesinde yer almakta, ayrıca rehabilitasyon merkezlerinde "özel çocuklarla" dans terapileri yaparken bunun yanında çocukların ailelerine destek amaçlı profesyonel koçluk seansları yapmaktadır. Kendini "Farkındalık Koçu" olarak tanımlayan Filiz Şahinbaş bugün Dans Terapisti, Profesyonel Koç (NLP destekli) olarak çalışmakta ve "müziği duyanlardan olan" kişilerle yolunun kesişmesi, onlara değer katması için Yol'una sevgiyle ve paylaşma bilinciyle devam etmektedir


Bültene üye ol

Bu kategorideki benzer etkinlikler
6-9
06 May
 
İstanbul - Asya İstanbul Oyuncak Müzesi - Atölye: Mini Filozofi Seda Acar İle Çocuklar İçin Felsefe Atölyesi
5-11
28 Nis
 
Ankara CerModern Çocuk Atölyesi - Atölye: Ağaçlar Çiçek Açtı
5-8
19 May
 
İstanbul - Asya Mucitler Atölyesi - Atölye: Matematik ve Zeka Atölyesi- Boncuk Dizme Küp Yapımı

İlginizi Çekebilir
4-9
23 Nis
 
İstanbul - Avrupa Vadistanbul AVM - Atölye: Benim Oyuncak Filmim
5+
24 Nis
 
Eskişehir Eskişehir Haller Gençlik Merkezi - Tiyatro: Tiyatro Makinesi
29 Nis
 
Ankara Antares Sanat Merkezi - Tiyatro: Olaf Ateş ve Buz Kristali