Atölyeler

Atölye: Çocuklar için Uygulamalı Sanat Tarihi Atölyeleri

ETKİNLİK YAŞI6-12

FİYATI 318.00
ETİNLİK ZAMANLARI
Açık Diyalog , İstanbul - Avrupa
Bu mekandaki tüm etkinlikleri gör

Sanat akımlarının resim ve heykel sanatı üzerinden inceleneceği atölyelerde, çocuklar sanatçı eğitmen eşliğinde akımları etkileyen kavramlar üzerinde birlikte düşünecekler, ardından bu düşünme sürecini iki ve üç boyutlu ifade etme imkanına sahip olacaklar. 

Elçin Ekinci Hakkında
1980 doğumlu Elçin Ekinci, Yıldız Teknik Üniversitesi, Sanat ve Tasarım Fakültesi, Bileşik Sanatlar bölümünde lisans eğitiminden sonra İtalya Accademia di Belle Arti L’Aquila ve Marmara Üniversitesi GSF Heykel bölümünde yüksek lisansını tamamladı. 

Projelerinde; insan doğası, kültür kavramının kurgu ve konstrüksiyonunu beden ve kent politikalarını araştırıyor.  Çalışmaları genellikle anlatı ve diyalog etrafında şekillenen sanatçının araştırma ve düşünme süreci metinlerden, fotoğraf, video ve heykel enstalasyon gibi farklı medyumlardan oluşuyor. 

Ekinci, sanat çalışmalarının yanı sıra çocuklar ve erişkinler için atölye çalışmalarını çeşitli kurum ve oluşumlarda sürdürmektedir. İstanbul Modern Sanat Müzesi’nde ilk defa hayata geçen yaz okulunun(2006) proje tasarımında yer almış ve eğitmenliğini yapmıştır. O zamandan bu yana sanatçı atölyeleri kapsamında İstanbul Modern ve çeşitli kurumlarda çocuklar ve erişkinler ile atölye programlarına devam etmektedir. 

Yaş Sınırı ve Kurallar: 6-9, 10-12 Yaş içindir. Yeri kısıtlı olduğu için kayıtların 20 Nisan'a kadar yapılması gerekmektedir.


Bültene üye ol

Bu kategorideki benzer etkinlikler
5-12
22 Tem
 
İstanbul - Avrupa ÖzdilekPark İstanbul - Atölye: Balıktan Çerçeve Atölyesi
5-12
31 Tem
 
İstanbul - Asya Fenerbahçe Düşyeri Çocuk Tiyatrosu ve Deneyim Kulübü - Atölye: Ebru Sanatı Atölyesi
5-12
24 Tem
 
Bursa Dört Mevsim Sanatla Terapi Atölyesi - Atölye: Güven Atölyesi

İlginizi Çekebilir
5-12
28 Tem
 
İstanbul - Avrupa ÖzdilekPark İstanbul - Atölye: Bileklik Atölyesi
22 Tem
 
İstanbul - Asya Duru Tiyatro - Tiyatro: Canım Kardeşim Müzikali 2
22 Tem
 
İstanbul - Avrupa Trump AVM - Tiyatro: Kırmızı Başlıklı Kaz