Atölyeler

Atölye: Çocuklar için Uygulamalı Sanat Tarihi Atölyeleri

ETKİNLİK YAŞI6-12

FİYATI 318.00
ETİNLİK ZAMANLARI
Açık Diyalog , İstanbul - Avrupa
Bu mekandaki tüm etkinlikleri gör

Sanat akımlarının resim ve heykel sanatı üzerinden inceleneceği atölyelerde, çocuklar sanatçı eğitmen eşliğinde akımları etkileyen kavramlar üzerinde birlikte düşünecekler, ardından bu düşünme sürecini iki ve üç boyutlu ifade etme imkanına sahip olacaklar. 

Elçin Ekinci Hakkında
1980 doğumlu Elçin Ekinci, Yıldız Teknik Üniversitesi, Sanat ve Tasarım Fakültesi, Bileşik Sanatlar bölümünde lisans eğitiminden sonra İtalya Accademia di Belle Arti L’Aquila ve Marmara Üniversitesi GSF Heykel bölümünde yüksek lisansını tamamladı. 

Projelerinde; insan doğası, kültür kavramının kurgu ve konstrüksiyonunu beden ve kent politikalarını araştırıyor.  Çalışmaları genellikle anlatı ve diyalog etrafında şekillenen sanatçının araştırma ve düşünme süreci metinlerden, fotoğraf, video ve heykel enstalasyon gibi farklı medyumlardan oluşuyor. 

Ekinci, sanat çalışmalarının yanı sıra çocuklar ve erişkinler için atölye çalışmalarını çeşitli kurum ve oluşumlarda sürdürmektedir. İstanbul Modern Sanat Müzesi’nde ilk defa hayata geçen yaz okulunun(2006) proje tasarımında yer almış ve eğitmenliğini yapmıştır. O zamandan bu yana sanatçı atölyeleri kapsamında İstanbul Modern ve çeşitli kurumlarda çocuklar ve erişkinler ile atölye programlarına devam etmektedir. 

Yaş Sınırı ve Kurallar: 6-9, 10-12 Yaş içindir. Yeri kısıtlı olduğu için kayıtların 20 Nisan'a kadar yapılması gerekmektedir.


Bültene üye ol

Bu kategorideki benzer etkinlikler
6-12
28 Nis
 
İstanbul - Avrupa Akbank Sanat - Atölye: Geometrik Sanat
4-12
28 Nis
 
İstanbul - Avrupa Akbank Sanat - Atölye: Çocuklar İçin Yaratıcı Dans
6-14
28 Nis
 
İstanbul - Avrupa Akbank Sanat - Atölye: Ben Bir Sanat Eseriyim

İlginizi Çekebilir
3+
29 Nis
 
İstanbul - Asya İstanbul Oyuncak Müzesi - Tiyatro: Kar Topu
29 Nis
 
Ankara Tiyatro Actor Studio Sahne Sanatları - Tiyatro: Crazy CAT'S Müzikali
6-15
05 May
 
İstanbul - Asya AKS Akasya Kültür Sanat - Atölye: Kağıt İşleri-Origami Atölyesi