Aktiviteler

Aktivite: Yaz Okulu

ETKİNLİK YAŞI7-11

ETİNLİK ZAMANLARI
Sabancı Müzesi , İstanbul - Avrupa Detaylar

MEKAN Sabancı Müzesi
Emirgan Mahallesi, Sakıp Sabancı Cd. No:96, 34467 Sarıyer/İstanbul, Türkiye

WEB SİTESİwww.sakipsabancimuzesi.org

TELEFON0 212 277 22 00

Bu mekandaki tüm etkinlikleri gör

Bu yaz Sakıp Sabancı Müzesi’ne gelen çocuklar, 25 Haziran – 20 Temmuz tarihleri arasında fotoğraftan, resime, tasarımdan illüstrasyona pek çok sanat ve tasarım alanını tanıma şansı bulacaklar. Felsefe atölyesinde düşünüp, ritim atölyesinde farklı ritim enstrümanları ile tanışacaklar. Yoga ile uyum ve dengenin, kamp oyunlarında takım olmanın gücünün farkına varacaklar.
7-11 yaş arası çocukların katılabileceği atölye çalışmaları, sabah 10.00 – 13.00 ile öğleden sonra 14.00 – 17.00 saatleri arasında iki ayrı grup çalışması şeklinde yapılaktır. Katılım yarım günlük ve / ya günlük olabilir.

MÜZEDE RİTİM: Çocuklar, atölye kapsamında çeşitli ritim enstrümanlarına dair bilgiler edinecek, dünya müziklerinden ritim örnekleri üzerine çalışacaklar.

MÜZEDE TASARIM: Atölyede çocuklar el yapımı defterden, çalışan saatlere, kaligrafi sanatıyla süsledikleri tişörtlerden, baskılı çantalara kadar el becerilerini geliştirecekleri birbirinden keyifli tasarım çalışmaları yapacaklar.

MÜZEDE KAMP: Müze’nin bahçesinde kendi çadırlarını kuracak çocuklar, takım çalışması içeren etkinliklere katılarak kamp ritüellerini öğrenecekler.

İLLÜSTRASYONUN BANA SÖYLEDİKLERİ: Çocuklar, kitaplardaki illüstrasyonları inceleyerek, hikâyelerde geçen karakter ve maceralara dair illüstrasyonlar çizecekler.

BAŞYAPITIM BEN: Çocuklar, usta sanatçıların başyapıtlarını inceleyecek, bu eserlerden aldıkları ilhamla kendi başyapıtlarını yaratacaklar.

FOTOĞRAFIN HER HALİ: Fotoğraf makinesi olmadan fotografik görüntü elde edilebilir mi? Çocuklar, alternatif baskı tekniklerinden fotogram ve cyonatyp uygulamalarıyla tanışacaklar, ışıkla boyama yapacaklar.

BİR KÜÇÜK KİTAP TASARLADIM: Çocuklar, düşündükleri bir karakteri ve hikâyesini resmedecekler. Karakter ve onun hikâyesini küçük karelere çizerek bu çizimleri birleştirip kendilerine bir "storyboard" hazırlayacaklar.

MÜZEDE YOGA: Cihangir Yoga eğitmenleri eşliğinde gerçekleştirilecek derslerde, çocuklar esnekliklerini arttıracaklar ve koordinasyon becerilerini geliştirecekler.

MÜZEDE FELSEFE: Cevaplardan çok sorulara odaklanacak atölye çalışmasında çocuklar, özgüven, cesaret, yaratıcılık, çevre bilinci, insan hakları, hayvan sevgisi kavramları üzerine düşünecekler.

MÜZEDE RESİM: Teknik ve malzemeye dair bilgi vermeyi amaçlayan atölyede çocuklar akrilik, linol ve tekstil boyası gibi pek çok boya çeşidini kullanarak farklı yüzeylere uygulamalar yapacaklar.

Yaz okulu atölyeleri ücretlidir.Yarım günlük atölyeler 100 TL, günlük atölyeler ise 150 TL’dir.

Detaylı bilgi için hafta içi 09.00 – 13.00 / 14.00 – 17.00 saatleri arasında 0535 627 23 17 numaralı telefondan arayabilirsiniz.


Bültene üye ol

İlginizi Çekebilir
5-15
07 Eki
 
İstanbul - Avrupa Açık Diyalog - Atölye: Henri Matisse Atölyesi
6-13
22 Eyl
 
İstanbul - Asya İstanbul Go Okulu - Atölye: Çocuk Jiu Jitsu Atölyesi
29 Eyl
 
İstanbul - Asya Duru Tiyatro - Tiyatro: Canım Kardeşim Müzikali 2