Aktiviteler

Atölye: Gomyap Atölyesi-Geometri Bilmeyen Kalmasın

ETKİNLİK YAŞI5-12

FİYATI 80.00
ETİNLİK ZAMANLARI
Halka Sanat Projesi , İstanbul - Asya
Bu mekandaki tüm etkinlikleri gör

Design Turkey 2017 Üstün Tasarım Ödülü sahibi olan GOM, sonsuz sayıda 3 boyutlu kütle tasarlayıp, inşa etmek için yaratılmış organik kâğıt modüllerden oluşan bir oyuncaktır. Tasarımcı Gizem Aytaç tarafından yaratılan GOM, tam adıyla geometrik obje maketi, modüler çemberlerden oluşur; katlanarak kare, kiriş ve üçgenlere dönüşür.

Yaratıcılıkta sınır tanımaz. 5 yaş ve üzerinde, oyun oynamanın gücüne inanan herkes oynayabilir. Çocuklarda, ince motor becerisini geliştirirken, sabır ve bağlılık öğretir. Teknolojinin hayatlarımızı ve oyunlarımızı ele geçirdiği bu dönemde GOM, işbirliği, konsantrasyon, sözsüz iletişim, sorumluluk ve kendine güveni pekiştirir.

Yapıcı eleştiriler ile iletişim becerisini de geliştiren tasarım oyuncağı evrensel bir dil olan matematik ve geometriyi sevdirmek ister. Eflatun, PLATO Akademisi'nin kapısına ‘’Geometri bilmeyen giremez’’ yazmıştır çünkü geometri mantıktır ve mantıktan yoksun bir kişinin felsefe tartışabilmesi olasılık dışıdır. Oyun oynamanın, birlikte tasarlamanın ve yaratmanın gücünü paylaşmak ister ve der ki; ‘’Geometri bilmeyen kalmasın’’


Bültene üye ol

Bu kategorideki benzer etkinlikler
5-12
08 Eyl
 
İstanbul - Avrupa Eminönü İskelesi - Aktivite: İstanbul'un Muhafızları Saklı Sandık
5-14
14 Ağu
 
İstanbul - Avrupa MetroCity Avm - Aktivite: Yaz Okulu

İlginizi Çekebilir
5-15
07 Eki
 
İstanbul - Avrupa Açık Diyalog - Atölye: Henri Matisse Atölyesi
21 Eki
 
İstanbul - Asya Kadıköy Halk Eğitim Merkezi - Tiyatro: Talking Tom ve Arkadaşları
5-12
31 Ağu
 
İstanbul - Asya Fenerbahçe Düşyeri Çocuk Tiyatrosu ve Deneyim Kulübü - Atölye: Ebru Sanatı Atölyesi