Aktiviteler

Atölye: Gomyap Atölyesi-Geometri Bilmeyen Kalmasın

ETKİNLİK YAŞI5-12

FİYATI 80.00
ETİNLİK ZAMANLARI
Halka Sanat Projesi , İstanbul - Asya
Bu mekandaki tüm etkinlikleri gör

Design Turkey 2017 Üstün Tasarım Ödülü sahibi olan GOM, sonsuz sayıda 3 boyutlu kütle tasarlayıp, inşa etmek için yaratılmış organik kâğıt modüllerden oluşan bir oyuncaktır. Tasarımcı Gizem Aytaç tarafından yaratılan GOM, tam adıyla geometrik obje maketi, modüler çemberlerden oluşur; katlanarak kare, kiriş ve üçgenlere dönüşür.

Yaratıcılıkta sınır tanımaz. 5 yaş ve üzerinde, oyun oynamanın gücüne inanan herkes oynayabilir. Çocuklarda, ince motor becerisini geliştirirken, sabır ve bağlılık öğretir. Teknolojinin hayatlarımızı ve oyunlarımızı ele geçirdiği bu dönemde GOM, işbirliği, konsantrasyon, sözsüz iletişim, sorumluluk ve kendine güveni pekiştirir.

Yapıcı eleştiriler ile iletişim becerisini de geliştiren tasarım oyuncağı evrensel bir dil olan matematik ve geometriyi sevdirmek ister. Eflatun, PLATO Akademisi'nin kapısına ‘’Geometri bilmeyen giremez’’ yazmıştır çünkü geometri mantıktır ve mantıktan yoksun bir kişinin felsefe tartışabilmesi olasılık dışıdır. Oyun oynamanın, birlikte tasarlamanın ve yaratmanın gücünü paylaşmak ister ve der ki; ‘’Geometri bilmeyen kalmasın’’


Bültene üye ol

Bu kategorideki benzer etkinlikler
5-14
03 Mar
 
İstanbul - Avrupa Maker Çocuk - Aktivite: Maker Panayırı

İlginizi Çekebilir
31 Mar
 
İstanbul - Avrupa Trump Kültür ve Gösteri Merkezi - Tiyatro: Pepee İle Sevmek Zamanı
4+
03 Mar
 
İstanbul - Avrupa Zorlu Center PSM - Tiyatro: Karton Şehir
26 Şub
 
İstanbul - Avrupa Uniq Müze - Leonardo Da Vinci Expo: Dahi İstanbul’da