Parti Mekanları

Engineering For Kids (EFK)

Bu mekandaki tüm etkinlikleri gör

Amerika’da başlayan ve dünya çapında 150’den fazla noktada çocukların zihinsel ve bilişsel gelişimlerine destek olmayı hedefleyen Engineering For Kids (EFK) Türkiye’deki ilk eğitim merkezini açıyor. Standart akademik kavramlarını gerçek yaşamda karşılaşılan problemlerle harmanlayan ve çocukları, bilimi, teknolojiyi, mühendisliği ve matematiği kullanarak çözüm ortaya koymaya teşvik eden EFK, ilk eğitimine Ekim ayında 6 haftalık farklı programlar ile başlayacak.
Amerika’da açıldığı 2009 yılından itibaren dünya çapında 150’den fazla noktada binlerce çocuğa ulaşan Engineering For Kids (EFK), çocukları doğuştan mühendis olarak kabul ederek zihinsel ve bilişsel gelişimlerini bu doğrultuda geliştirmeyi amaçlıyor. Uzay ve Havacılık, İnşaat, Elektrik, Kimya, Endüstri ve Makine Mühendisliği alanlarında uygulamalı eğitimler verecek olan EFK, bu eğitimler ile çocuklara yaparak öğrenme ve “neden” sorusuna deneysel yönden yanıt bulabilme fırsatı sunacak. Her yaştan çocuğa özel olarak hazırlanan program içerikleriyle EFK, çocukları yalnızca mühendislik kariyerine yönlendirmiyor, onların el becerilerini de geliştirerek analitik düşünme becerisi kazanmalarına yardımcı oluyor.

Çocukların yaş grubuna bağlı olarak sahip oldukları farklı ihtiyaçlara göre 3 farklı seviyede 6 hafta sürecek şekilde belirlenen EFK programları, her yaş grubunun ihtiyacını en iyi şekilde karşılamak üzere hazırlanıyor. 4-6 yaş arası çocuklar Acemi Mühendisler programına, 7-11 yaş çocuklar Çırak Mühendisler programına kayıt yaptırabiliyorken, 12-14 yaş gençler Usta Mühendisler programında eğitim alabiliyor.

EFK, hafta içi gerçekleştirdiği eğitim ve aktivitelerin yanı sıra doğum günü etkinliklerine de ev sahipliği yapıyor. Birbirinden özel temalara sahip doğum günü kutlamalarında çocuklar gönüllerince eğlenirken öğreniyor, yaptıkları deneyler ve uygulamalar eşliğinde arkadaşlarıyla birlikte farklı bir doğum günü eğlencesi yaşıyor.

Engineering For Kids’in deneyimli eğitmenleri eşliğinde, eğlenceli süslemelerle hazırlanan doğum günü partileri 5 yaşından 14 yaşına kadar çocuklar için özel olarak kurgulanıyor. Karlar Ülkesi, Ajan Oluyorum, Tutmayın Uçuyorum, Hız Tutkusu gibi temalarla çocuklar hem keşfederek ve yaparak öğrenmenin heyecanını yaşıyor hem de arkadaşlarıyla birlikte eğlenmenin keyfini çıkarıyor. Eğlenirken öğreten konsept doğum günü partileri EFK merkezinde yapılabileceği gibi istenilen mekanda ve yerde de organize edilebiliyor. 


Bültene üye ol