Bahar ve Yaz Kampları

Kristal Çocuk Kulübü - Dünya Çocukları Yaz okulu

Bu mekandaki tüm etkinlikleri gör

Kristal Çocuk daha önceki yıllarda olduğu gibi farklı temalarda yaz okuları ve yaratıcı sanat sömestir kampı, doğa kampı gibi kamplar düzenleyerek çocuklara dolu dolu bir tatil geçirme fırsatı sunuyor.

Kristal Çocuk Kulübü'nün bu yıl Yaz Okulu teması ''Kristal Çocuk, Dünya Çocukları Yaz okulu''. Bu temanın bu yıl seçilmesinin en önemli nedeni dünya barışı... Farklı kültürler tanımak bilmek, empati yapmayı öğrenmek.

Kristal Çocuk Yaz Okullarında; 5-12 yaş çocuklar için hazırlanan programda seçilen ülkelerin eğitim sistemi, çocuk oyunları, yemeği, kültürü, yaşamı, sporu gibi temel tanıtıcı bilgiler, yaz okulu programında atölyelerle ve yapılan aktivitelerle öğretilmekte. Yaşayarak öğrenmek çok kıymetli olduğu için Kristal Çocuk'ta programlarında yaşayarak öğrenme, pozitif pedogoji ile öğrenme yöntemleri uygulanmakta. Butik hizmet veren Kristal Çocuk Yaz okulları, bu yılda her dönem 30 öğrenci ile hizmet verecek. Katılımcı kampçı çocuklar birçok farklı devlet ve özel okullarından farklı semtlerden ve farklı ülkelerden çocukların bir araya gelip yeni dostluklar kurmaları ve bir birlerinden yeni şeyler öğrenmelerini hedefliyor.

Programda her gün bir ders akademik destek çalışması yapılmakta (özelikle yaz dönemi boyunca hiçbir şey yapmayan çocukların akademik anlamda gerilememeleri için her gün 1 ders akademik çalışma yapılmakta.).

Bilim, sanat, yazarlık ve hızlı okuma, mutfak, drama atölyeleri, akıl oyunları (dikkat ve konsatrasyon yönelik), İngilizce konuşma kulübü, çocuk yogası, çocuk zumbası, basketbol, yüzme ve daha birçok aktivite Kristal Çocuk Yaz Okulu'nda çocukları bekliyor.

Yaz okulu haftanın 5 günü sabah 9.00 ile akşam 16.30 arasıdır ancak kurum çalışan aileler için sabah 7.30 /19.30 arası açık olacaktır. Bu süre içinde çocuklar öğretmen gözetiminde serbest zaman geçirmekteler (enstürman çalmak, dinlenme odasında uzanmak, kitap okumak, lego, maket yapmak, satranç oynamak vb. bu serbest zamanda değerlendirebilecekleri aktivitelerden bazılarıdır.).

Detaylı bilgi ve rezervasyon için lütfen iletişime geçiniz.

Yaz Okulu Dönemleri:
20 Haziran 2016 - 08 Temmuz 2016
11 Temmuz - 29 Temmuz 2016
1 Ağustos - 19 Ağustos
22 Ağustos - 9 Eylül

 

 


Bültene üye ol